fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prečo sa mladí ľudia rozhodujú pre bývanie v meste? Toto sú najčastejšie dôvody

Máte tip? napíšte nám mailom

Keď sa chcú mladí ľudia osamostatniť od rodičov, ani len netušia, aké to bude ťažké, najmä čo sa týka finančnej stránky. Prečo ale mladí ľudia uprednostňujú bývanie v meste pred bývaním na vidieku? Možno vás to prekvapí, ale toto sú tie najhlavnejšie dôvody.

Do práce nemusia dochádzať

Napriek tomu, že stále dosť ľudí žije na vidieku, pracovných príležitostí je v mestách oveľa viac. Mladí ľudia sa automaticky po vyštudovaní škôl usádzajú v mestách práve kvôli vyššiemu výskytu pracovných príležitostí a kvôli blízkosti práce. Do práce tak nebudú musieť dochádzať. Stavba rodinného domu na kľúč napriek tomu láka stále viac ľudí, najmä rodinky s deťmi.

Záhradkárčenie a majstrovanie im nič nehovorí

Kosenie trávnika, starostlivosť o rastlinky a kvetiny, ale aj hnojenie a kompostovanie dnešným mladým ľuďom nič nehovorí. Vyrastali v tom, že rodičia za nich všetko spravia, čo je ale veľká chyba. Časom nebudú ani vedieť, akosi si narúbať drevo, na čo použiť tesniaci tmel, ako hnojiť pôdu, ako presádzať rastlinky a podobne.

Prečítajte si tiež:
Budete v šoku! Vieme, ako a kde vznikajú najväčšie hity Petra Cmorika

Možnosť zábavy

Práve v meste majú možnosť zábavy. Dedinské zábavy ich vôbec nelákajú. Radšej trávia čas v disco baroch, na koncertoch, miestnych kaviarňach a v reštauráciach. Toto na dedine vôbec nezažijú a keď tak, tak len v miestnych krčmách, kde môžu stretnúť miestnych štamgastov. Bývanie na byte ich odbremeňuje od rôznych povinností, ktorým by sa na dedine určite nevyhli. Sem- tam by museli riešiť nejaké menšie rekonštrukcie na byte, ale to je tak asi všetko.

 Foto: Pixabay

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií