Prečo sa na Slovensku i vo svete úspech trestá nenávisťou?

Prečo sa na Slovensku i vo svete úspech trestá nenávisťou?

Stretli ste sa už s tým, že by niekto spochybňoval to, čo sa vám v živote podarilo? Ja sa s tým stretávam prakticky dennodenne.

Dostala si sa na výšku študovať odbor, na ktorý sa každý rok hlási mnoho uchádzačov? Koľko museli tvoji rodičia zaplatiť?

Máš certifikát z cudzieho jazyka? To už snáď dajú každému (!!!).

Vyhrala si, nedajbože, štátnu vedeckú odbornú a umeleckú činnosť (ŠVOUČ)? Koľko si mala v porote obľúbených učiteľov?

Študuješ na vysokej škole externou formou, pracuješ, máš rodinu a skúšky robíš na samé Á-čka, pričom poberáš aj štipendium? Veď si za to platíš, tak čo by nie?!

Skončila si výšku s červeným diplomom? Určite si mala viac šťastia ako rozumu.

Si pekná, štíhla a dobre oblečená? Určite sa nechávaš vydržiavať od chlapov.

Si bohatá? Určite to nie sú peniaze získané poctivou prácou.

Tvoje deti majú všetko potrebné, hoci skoro ráno vstávaš a domov chodíš neskoro večer? Určite ti musí pomáhať celá tvoja i manželova rodina.

Urobila si vodičák na prvý raz, hoci nie si úplne technický typ? Určite si s inštruktorom spala a policajta si mala vybaveného.

,,Najhoršia kombinácia” je podľa mňa táto: si milá, pekná, vychovaná, inteligentná, tvoj priateľ pochádza z dobrej rodiny, študuješ v zahraničí, poberáš štipendium a už teraz na teba čaká niekoľko zaujímavých pracovných ponúk, z ktorých si po skončení výšky môžeš vyberať? Buď si istá, že čokoľvek sa ti podarí, vždy sa nájde niekto, kto sa postará o negatívny ohlas.

Stačí len, aby si bola štíhla a mala o čosi väčšie prsia ako tvoja susedka a už sa kolujú reči typu ,,určite si dala dekolt vylepšiť plastickou operáciou”. Stačí, aby si na raňajky vypila kozie mlieko a mala si z neho trochu väčšie bruško a v zásade už máš ,,faldíky” a mala by si s tým niečo robiť. Stačí, aby si domov prišla na novom vyleštenom drahom fáre a už musíš byť ľahšia dáma.

Zdroj: Pexels.com

Tak či onak, musíš sa dokázať nad všetkým tým negatívnym povzniesť a neriešiť to, pretože hejteri tu budú stále. Sme skrátka národ, ktorý nerád dopraje a nerád sa teší z úspechu iných. Život nie je vždy fér, viem, pretože nie každý bude mať vždy rovnaké príležitosti. Stačí, aby sa človek narodil s nejakým hendikepom a už sa to s ním tiahne celý život. Niektorí dokonca zvyknú hovorievať: ,,Život môže byť jednoduchý. Len musíš nájsť tie správne dvere v správny čas.” Pravda je však taká, že pokým nájdeš tie správne dvere, budeš musieť otvoriť veľa nesprávnych.

Skús frázu ,,všetko negatívne nás zraňuje a všetko pozitívne posilňuje,” pozmeniť a akúkoľvek negatívnu emóciu premeniť na pocit, ktorý ťa bude neustále motivovať k tomu, aby si bola ešte o čosi lepšia. Nie preto, aby si ľuďom okolo teba musela niečo dokázať. V prvom rade to urob pre seba, pretože to je tvoj život, nie tých, ktorí majú v obľube neustále komentovať a spochybňovať všetko, čo sa niekomu podarí. Oni sa rozhodli žiť z rečí druhých, ty si sa však rozhodla žiť inak. Správne.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Raper Marks prichádza so silnou skladbou Púpava a ohlasuje ňou nový album

Odmietame si pripustiť, že by mohol byť niekto naozaj šikovný a mohol by dosiahnuť čokoľvek bez pomoci druhých ľudí – rodičov, kamarátov, známych, sponzorov, investorov alebo ,,tlačenky”, ktorá ťa ,,dostane vždy na to správne miesto”. S danou problematikou sa pomerne často môžeš stretnúť i v nenávistných komentároch na sociálnych sieťach. Vybrali sme také, v ktorých sa hejteri zamerali najmä na celkový zovňajšok speváčiek Simony Hégerovej a Dominiky Mirgovej. Nech sa páči, tu sú:

Zdroj: Slovakwoman.sk

Zdroj: Topky.sk

Pamätáte si ešte na to, keď Jay Branscomb v roku 2014 zverejnil fotografiu Stevena Spielberga s uloveným triceratopsom? Pod fotografiou sa v momente začali hromadiť nenávistné odkazy ľudí, ktorým zrejme ušlo, že dinosaury vyhynuli pred desiatkami miliónov rokov.

Zdroj: Jay Branscomb

„Túto fotografiu som nahlásil. Spolu musíme takýchto zbabelcov zastaviť.”

„Ak toto zabíjanie neprestane, onedlho tieto vzácne zvieratá vyhubíme.“

,,Steven Spielberg, sklamali ste ma. Už sa nebudem dívať na žiadny z vašich filmov.”

,,Mal by byť zabitý miesto neho. Krásne nevinné stvorenia žijúce pred miliónmi rokov, a potom príde toto monštrum.”

Ako posledný komentár sme vybrali ten z nášho portálu. Čo naň hovoríte?

Zdroj: Klocher.sk

,,Svet za veľkou mlákou” nie je v danej problematike výnimkou. Raper 50 cent sa napríklad o sebe dočítal, že je ,,hlupák a potrebuje kopnúť do gulí“. Následne neprajníkovi odkázal, že by mal doslova ,,zobrať svoje nenávistné myšlienky a umiestniť svoju energiu na niečo produktívnejšie”. Big Sean sa dozvedel, že ,,práve, keď si myslíte, že svet bude možno v poriadku, Big Sean vyjde s novou sr*čkou”. V inom Tweete je zas Lil Wayne prirovnávaný ku gremlinovi.

Následne dávame do pozornosti video, v ktorom uvidíte niekoľko vybraných hip-hopových umelcov, ako A$AP Rocky, Eve, Pusha-T, Remy Ma, Rae Sremmurd, Anderson .Paak, DJ Khaled, Trippie Redd, Tyler The Creator, Awkwafina, Logic, Lil Yachty, Wale, Ty Dolla $ign, Yo Gotti, T-Pain zoči-voči nenávistným komentárom namierených na ich osobu. Niektoré komentáre na sociálnej sieti Twitter boli naozaj veľmi negatívne a zákerné. Väčšina umelcov ich však zobrala športovo a s nadhľadom. Ak si chceš spríjemniť deň, klikaj dolu.

Zdroj: YouTube.com

Občas stačí byť v správnom čase na správnom mieste a o budúcnosť máš postarané. Avšak aj to sa automaticky spochybní, pretože na nič predsa nemôžeš byť sama a nič len tak z neba nespadne (ak, samozrejme, nemáme práve na mysli Majku z Gurunu :-)).

A čo vy, tiež ste sa už stretli s tým, že by niekto spochybňoval to, čo sa vám v živote podarilo? Čo to bolo a ako ste na zareagovali?

Zdroj: https://www.slovakwoman.sk/brutalny-odfajc-roka-toto-je-top-odkaz-sebavedomej-zeny-ktorym-sima-spacifikovala-hejtera/https://www.topky.sk/cl/100313/1734405/Dominika-Mirgova-pod-palbou-kritiky–Schudni-a-cvic-https://news.rukahore.sk/article/886/Americki-rapperi-reaguju-na-hejterske-komentare?gdpr=yes, https://www.facebook.com/klocher.sk/, https://www.cas.sk/clanok/287134/reziser-spielberg-ulovil-dinosaura-tato-fotka-rozhnevala-ochranarov/, https://magazin.aktualne.cz/kuriozity/facebook-spilal-spielbergovi-zabil-skutecneho-dinosaura/r~3a9935500b3811e49756002590604f2e/?redirected=1537823971

Foto: https://www.pexels.com/photo/hi-haters-scrabble-tiles-on-white-surface-944743/, https://www.pexels.com/photo/woman-standing-looking-up-160685/ a Jay Branscomb

Video: https://www.youtube.com/watch?time_continue=12&v=f4d_GDrpVuw

Google+ Linkedin

Autor príspevku:

Prezývajú ma Imriška a som presne ten typ, ktorý každé ráno vstáva s nadšením, pretože ide robiť to, čo ho napĺňa a robí šťastnou. Milujem ten pocit, keď cítim, že to, čo robím, má zmysel. Hovorí sa, že nič z neba nepadne, ale ja som zrejme výnimka. Zaujímam sa o kultúru, umenie, módu, veľmi rada rozprávam, píšem (najmä blogy), čítam, kreativita je moja druhá stránka, milujem estetiku, mám zmysel pre detail a vyžívam sa v maličkostiach. V hlave si dokážem tvoriť pútavé príbehy bez zbytočného klišé, mám radosť z učenia sa nových vecí a nerobí mi problém vyjadriť svoj názor aj pred veľkým publikom. Ak práve nie som online, tak určite niečo pečiem, čítam, hrám sa so psíkom alebo tvorím vlastné módne koláže.