Prečo som sa zmenila?

Prečo som sa zmenila?

Nezmenila som sa pre teba, zmenila som sa pre seba. Zistila som, že žiť sa dá aj inak. Že ak ráno vstanem a poviem si, že dnes bude hrozný deň, tak ten deň aj taký naozaj bude. Teraz žijem krajšie a tak naozaj. Bez zbytočného stresu a obáv, čo bude zajtra. Snažím sa žiť tak, aby ma nič neprekvapilo.

Už neutekám sama pred sebou. Už neriešim, či sa bude ľuďom páčiť moja povaha alebo nie. Kašlem na to. Oblečiem si, čo chcem. Počúvam, čo chcem. Robím, čo chcem. Niet nad dni plné lásky, radosti a šťastia z toho, že to, čo robím, je dobré a má to v konečnom význame aj zmysel.

Už nie som tá náladová baba, ktorá sa pýšila predĺženými vlasmi, umelými nechtami a mihalnicami dlhšími ako moja ofina. Už sa nepreháňam ulicami v mini sukniach a v tých najvyšších lodičkách, aké len v obchode majú.

Zdroj: Pexels.com

Už nehovorím o tom, kde som bola toto leto na dovolenke, koľko to stálo toho, ktorý ma tam pozval, čo som tam jedla a pila a koľko exkluzívneho oblečenia som si odtiaľ doniesla. Už nemám každý večer iného chlapa, ktorý mi ešte včera hovoril, aká som krásna a na druhý deň ma už nepoznal.

Už som toho mala plné zuby. A tak som si v jeden slnečný deň povedala dosť! Potrebovala som zmenu. Potrebovala som niekoho, kto mi ukáže správnu cestu a dá môjmu životu zmysel. Potrebovala som počuť o samostatnej a nezávislej žene, ktorá zvládne všetko. Potrebovala som TEBA!

Zdroj: Pexels.com

Prišiel si ty a ja som zrazu mnohé pochopila. Naučil si ma milovať a vážiť si samu seba. Videl si vo mne to, čo iní roky prehliadali. Nevyužíval si ma, vždy si ma vedel pochopiť. Si majster silných slov – všetky boli pre mňa také silné, že navždy zostali zapísané v mojom srdci.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Majte ma radi takú, aká som

Aj keď si odišiel, zanechal si tu silnú ženu, ktorá sa nebojí dupnúť nohou a povedať nie. Dnes môžem hrdo prehlásiť: Som iná, nová, lepšia a som ti za to vďačná.

Foto: https://www.pexels.com/photo/adult-attractive-beautiful-dark-618701/https://www.pexels.com/photo/women-s-yellow-tank-top-holding-her-brown-curly-hair-while-sitting-on-a-purple-flower-115008/https://www.pexels.com/photo/adult-autumn-autumn-leaf-beautiful-612891/

Google+ Linkedin

Autor príspevku:

Prezývajú ma Imriška a som presne ten typ, ktorý každé ráno vstáva s nadšením, pretože ide robiť to, čo ho napĺňa a robí šťastnou. Milujem ten pocit, keď cítim, že to, čo robím, má zmysel. Hovorí sa, že nič z neba nepadne, ale ja som zrejme výnimka. Zaujímam sa o kultúru, umenie, módu, veľmi rada rozprávam, píšem (najmä blogy), čítam, kreativita je moja druhá stránka, milujem estetiku, mám zmysel pre detail a vyžívam sa v maličkostiach. V hlave si dokážem tvoriť pútavé príbehy bez zbytočného klišé, mám radosť z učenia sa nových vecí a nerobí mi problém vyjadriť svoj názor aj pred veľkým publikom. Ak práve nie som online, tak určite niečo pečiem, čítam, hrám sa so psíkom alebo tvorím vlastné módne koláže.