Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

„prečo ťa opustím..“

Neviem či len dnes, alebo jednoducho v poslednom čase nastal nový trend podvádzania, nevery, klamstiev z lásky, ktorý strieda pocit sebalásky. Máme všetko prirodzené, ale to nás už akosi prestáva baviť…

Tak umelo vytvárame, dokonalo neprirodzené, ale perfektné.  Na oko.

Pred pár rokmi by si v čase problémov povedali, že to vyriešia. Dnes však telefón zvoní dva krát častejšie, lieky proti bolesti hlavy sú silnejšie, vytáčame sa na počkanie, predstavy o tom druhom sú neprestajné. Do vzťahu vkročili narýchlo. Ona žena lietajúca v oblakoch, on kráčajúc po zemi v teplákoch. Fotky, dlhé rozhovory, vášeň, a pocit samoty. Dokedy to bolo v rámci občasných stretnutí, sporadických telefonátov, sladkých slov na dobrú noc – všetko išlo ako po masle. Ale po čase si dvaja začnú na seba robiť nároky.

Žiarlivosť vystriedala nedôvera, láska kontroluje city druhého, a vlastne už to nie je taká zábava ako na začiatku. Jednoduchosť citov nestačí. Rady priateľov, že v mori je veľa rýb sa akosi dostávajú do podvedomia častejšie. Sociálne siete majú v ponuke milión ďalších adeptov čakajúcich na „románik.“ A už nás to vlastne ani nebaví. Ideme ďalej, ani tu sa nezdržíme, potom trocha pobehneme, predbehneme, podlezieme a usúdime, že ani to nie je pre nás pravé.

„Prečo ťa opustím?“ Položili si túto otázku na začiatku vzťahu. Lebo mám možnosť mať kohokoľvek, lebo si sa zmenil/a, lebo sa už toľko o seba nestaráš, lebo si pribral/a, lebo som čakal, že budeš iný/á, lebo už to nie je ako na začiatku, lebo taká láska o akej snívaš existuje len v rozprávkach, lebo ako kamarátom nám to lepšie klapalo, lebo…a potom odišiel/a.

Dnešný svet nám vytvára podmienky, kedy máme pocit, že si zaslúžime viac než nám ponúka niekto po dlhé roky, že skutočná láska zomrela, že je normálne rozvádzať sa a schádzať na počkanie, že tak to robia všetci, že ak si sa raz zamiloval – zamiluješ sa znova..
Už tu nie sú city, zostali len slová. Sociálne siete, sľuby na diaľku, ale ja stále verím v tú svoju „old school“ romantickú rozprávku. Kde nie sú slová ale činy a my sa ľúbime bez príčiny.

Prečo ťa opustím?

..dnes nie.

Tento blog napísala mladá blogerka, ak sa vám tento blog páčil, PODPORTE ju na FB stránke: domiDeeblog

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií