fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Predaj bezdrôtových slúchadiel prekonal tie káblové!

Máte tip? napíšte nám mailom

V polovici rokov nultých sa poprvýkrát na trhu začali objavovať slúchadlá s technológiou Bluetooth. V začiatkoch to vyzeralo skôr na koniec tejto vychytávky, pretože sa objavovalo mnoho problémov. Medzi nimi napríklad nízka kvalita zvuku, zlá konektivita či cena. Nakoniec však technológia zažila znovuzrodenie a podľa posledných údajov prieskumu spoločnosti NPD začali bezdrôtové slúchadlá predbiehať v predaji tie káblové.

Z výskumov teda vyplýva, že bezdrôtová technológia Bluetooth výrazne vedie. Postupom rokov samozrejme klesá aj ich cena – 30%. Predaných bezdrôtových slúchadiel v prvej polovici roku 2016 stálo 50 dolárov alebo menej.

predaje

Napredovanie určite nie je u konca. Apple sa zamýšľa nad úplným vyhodením jacku na slúchadlách, technológia Bluetooth pokročila už na úroveň 5.0 a to všetko je len drobnosť z toho, čo výrobcovia v najbližšej dobe plánujú.

Zdroj: gizmodo.comqz.comnpd.compixabay.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií