fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Predsedníčka europarlamentu Roberta Metsola navštívi Slovensko, stretne sa s Čaputovou aj Ódorom

Informuje Kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku.

Máte tip? napíšte nám mailom

27.5.2023 (SITA.sk) – Predsedníčka Európskeho parlamentu (EP) Roberta Metsola v pondelok (29. mája 2023) pricestuje na Slovensko, zdrží sa tu dva dni. V pondelok sa zúčastní na konferencii Globsec, kde vystúpi v paneli venovanému populizmu.

Riešenie európskych kríz

O riešeniach európskych kríz bude Metsola diskutovať s mladými lídrami. Na pláne má i stretnutie s prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou. V tlačovej správe o tom informuje Kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku.

V pondelok podvečer sa predsedníčka EP stretne s rodičmi zavraždených Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej pri ich pamätníku na Námestí SNP v Bratislave.

Vzdanie holdu

„Položením kytice a zapálením sviečky vzdajú spoločne hold investigatívnemu novinárovi a jeho snúbenici, ktorí boli zastrelení vo februári 2018 vo svojom dome vo Veľkej Mači,” uvádza sa v tlačovej správe.

V utorok absolvuje Metsola stretnutie s predsedom vlády SR Ľudovítom Ódorom, ktorým ukončí svoju návštevu Slovenska.

Viac k témam: GLOBSEC 2023, predsedníčka EP, Premiér Slovenskej republiky, Prezidentka SR, Vražda Jána Kuciaka
Zdroj: SITA.sk – Predsedníčka europarlamentu Roberta Metsola navštívi Slovensko, stretne sa s Čaputovou aj Ódorom © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Megaihrisko Športuj Slovensko prináša zábavu pre celé rodiny
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií