fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Svetoznáma prehliadka Victoria’s Secret sa tento rok nekoná

Máte tip? napíšte nám mailom

Sexi modelky výrobcu spodného prádla Victoria’s Secret tento rok na móle neuvidíme. Spoločnosť sa tak rozhodla kvôli klesajúcej sledovanosti a stúpajúcej kritike.

Koniec dlhoročnej tradície

História módnych prehliadok amerického výrobcu spodného prádla sa začala písať už v roku 1995. Každoročne sa na móle predstavovali nádherné ženy predvádzajúce bielizeň podľa najnovších trendov. Medzi modelky, známe ako anjeliky Victoria’s Secret, patrila napríklad Heidi Klum, Adriana Lima či Daniela Peštová. Vždy išlo o významnú udalosť v módnej a zábavnej brandži. Tejto tradícii je však koniec. Informovala o tom britská spoločnosť BBC.

Nezáujem a kritika

Dôvodom je najmä pokles sledovanosti a ostrá kritika voči podujatiu. Minulý rok sa sledovanosť prepadla najnižšie od vzniku prehliadky. Udalosť tiež schytala ostrú kritiku, že je sexistická, zastaralá a jednotvárna. Olej do ohňa prilial aj výrok bývalého šéfa marketingu Victoria’s Secret Eda Razeka, ktorý v rozhovore pre časopis Vogue naznačil, že na prehliadkach spodného prádla firmy by sa nemali prezentovať transsexuálne modelky. Onedlho sa ospravedlnil a svojho postu sa vzdal.

Prečítajte si tiež:
FOTO: 17 otravných problémov, s ktorými zápasí každá žena
Zdroj: pagesix.com

Problémy zo všetkých strán

Povesť spoločnosti L Brands, pod ktorú značka patrí, pokazil aj fakt, že jej zakladateľ Lex Wexner patril medzi priateľov finančníka Jeffreyho Epsteina. Ten v auguste spáchal samovraždu, zatiaľ čo vo väzení čakal na súdny proces kvôli podozreniu zo zneužívania mladistvých dievčat. Lex Wexner Epsteina zamestnával ako poradcu, neskôr s ním však kontakty prerušil.

Musí nastať zmena

Spoločnosť L Brands pred pár dňami uviedla, že musí pracovať na “vývoji” svojej marketingovej stratégie a hľadať ďalšie spôsoby, ako komunikovať so zákazníkmi. V treťom štvrť roku údajne zaznamenala čistú stratu vo výške 227,2 miliónov eur, k čomu podľa BBC prispel aj slabý predaj spodného prádla Victoria’s Secret. Zmeniť tento stav bude teda skutočnou výzvou.

Posledná prehliadka bola znamenitá

Bodkou za dlhou sériou svetoznámych prehliadok bol teda ročník 2018. Hudobnými hosťami boli Shawn Mendes, Rita Ora, The Chainsmokers i speváčka Halsey a luxusnú spodnú bielizeň predvádzalo 60 krásnych žien.

Zdroj: theguardian.com, magazin.aktualne.cz, diva.aktuality.sk

 

 

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií