Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prehru Rusov vo vojne si želá až 85 percent Fínov, Rusko by malo podľa nich aj kompenzovať obnovu Ukrajiny

80 percent je presvedčených, že Ukrajina by mala znovu získať aj polostrov Krym.

18.11.2023 (SITA.sk) – Až 85 percent Fínov si želá, aby Rusko prehralo vojnu na Ukrajine a stiahlo svoju armádu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Úplne s tým súhlasí 57 percent Fínov a čiastočne 28 percent. Ako informuje web Ukrajinská pravda, vyplýva to z prieskumu Fínskeho obchodného a politického fóra.

Takmer rovnaký podiel fínskych respondentov (84 %) sa domnieva, že Ukrajina by mala znovu získať územia okupované Ruskom a 80 percent je presvedčených, že Ukrajina by mala znovu získať aj polostrov Krym. Za stíhanie osôb zodpovedných za vojnové zločiny na Ukrajine je 90 percent Fínov a viac ako 80 percent súhlasí s tým, že Rusko by malo kompenzovať obnovu Ukrajiny.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Viac k témam: Krym, obnova Ukrajiny, okupované územia, prieskum vo Fínsku, ruské vojnové zločiny, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Prehru Rusov vo vojne si želá až 85 percent Fínov, Rusko by malo podľa nich aj kompenzovať obnovu Ukrajiny © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií