fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prekvapujúce vianočné tradície kráľovskej rodiny, o ktorých ste nevedeli

Máte tip? napíšte nám mailom

Vianočné tradície kráľovskej rodiny majú pre väčšinu jej členov veľký význam a snažia sa ich dodržiavať aj kvôli kráľovnej. Práve tá drží celú rodinu pokope a postará sa o krásnu atmosféru.

Vianočné tradície kráľovskej rodiny – veľký obed

Medzi krásne vianočné tradície kráľovskej rodiny patrí aj veľký obed. Kráľovná pozve na akúsi sviatočnú párty až 50 členov ich početnej rodiny. Nechýba William a Kate s deťmi, Camilla a Charles, princezné Eugenie a Beatrice a mnohí ďalší.  Meghan Markle aj Kate Middleton sa zúčastnili takéhoto stretnutia ešte pred svojimi svadbami, aby svoju rodinu spoznali skôr, ako povedia pred oltárom áno.

Posadnutí vianočnými pozdravmi

Vianočné tradície kráľovskej rodiny sú veľmi milé. Každý rok posielajú vianočné pozdravy a ich zoznamy príjemcov sú poriadne rozsiahle. Kráľovná a princ Filip posielajú okolo 750 ručne podpísaných sviatočných kariet. Princ Charles a Camilla Parker-Bowles, princ William a Kate Middleton a teraz aj princ Harry a Meghan Markle ich odosielajú tiež. Ľudia tak dostanú nielen peknú fotku a milé prianie, ale aj ich autogram.

Sviatky milujú

Podľa internetovej stránky kráľovskej rodiny venuje kráľovná každé Vianoce peniaze niekoľkým charitatívnym organizáciám vo Windsore. Nezabudne ani rozdať vianočné stromčeky do Westminster Abbey, St. Paul’s Cathedral, St. Giles’ Cathedral a tiež the Canongate Kirk v Edinburghu. Vianoce trávia na panstve Sandringham, kde sa na oslavu najkrajších sviatkov v roku zíde celá rodina. Kráľovná sem cestuje vlakom asi týždeň pred Vianocami kvôli prípravám. Ostatní členovia prichádzajú na Štedrý  deň tiež je stanovené aj poradie, v akom môžu prísť. Princ William a Harry boli zvyknutí hrať aj futbal. Vianočné tradície kráľovskej rodiny sa predsa musia dodržiavať.

https://www.instagram.com/p/BrZ7Wk0FJK6/

Vianoce majú veľké čaro

Medzi ďalšie vianočné tradície kráľovskej rodiny patrí nákup v obchode Harrods v Londýne. Kultový obchod by pokojne zostal otvorený dlhšie, len aby kráľovná mohla nakupovať v pokoji. Vianočný stromček na panstve zdobia na Štedrý deň spoločne  a zaujímavé je, že kráľovná si potrpí na minimalizmus, nechce ho mať príliš ozdobený. Nikdy na ňom ale nechýbajú sklenení anjeli kráľovnej Viktórie. Princ Philip má česť umiestniť zlatú hviezdu na vianočný stromček. Nelíši sa príliš od stromčekov bežných ľudí. Darčeky si pod ním otvárajú na štedrý večer. Nečakajte však žiadne drahé a exkluzívne kúsky! Najradšej sa obdarúvajú milými a vtipnými drobnosťami. Podľa časopisu The Sun je najobľúbenejším darom princa Charlesa biele toaletné sedadlo od princeznej Anny z kože, ktoré mu pripadalo také pohodlné, že s ním teraz aj cestuje. Darčeky dostávajú aj zamestnanci.

https://www.instagram.com/p/BrpmlpRFqoc/

Môžu ísť príkladom

Kráľovská rodina sa vždy zúčastňuje sviatočnej omše v kostole sv. Márie Magdalény. Zvyčajne trvá 45 minút a potom sa spoločne vrátia domov. Ak by ste si pripíjali s kráľovnou, tak namiesto šampanského by vás čakalo Martini. Aj keď nepijú veľa, ich nápoje sú veľmi silnénesmú to s nimi preháňať.  Na sviatočnom stole je pečená morka a vianočný puding, ktorý sa pripravuje rok vopred, aby mal čas dozrieť. Nikdy sa ale neprejedajú, snažia sa jesť striedmo. Vianočné tradície kráľovskej rodiny sa rokmi nemenia a snažia sa ich dodržiavať všetci. A prekvapivo sú celkom normálne.

https://www.instagram.com/p/BsEk6vKlV_r/

Prečítajte si tiež:

Harry a Meghan nestrávia Vianoce v Británii: Schyľuje sa k hádkam?

Zdroj: marieclaire.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií