Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Premiér Fico podľa Kaliňáka stále chodí o barlách. Kedy sa objaví na verejnosti?

Robert Kaliňák nevylúčil, že sa Robert Fico zúčastní aj na oslavách štátneho sviatku svätého Cyrila a Metoda.

3.7.2024 (SITA.sk) – Premiér Robert Fico (Smer-SD) sa vráti k svojím pracovným povinnostiam zrejme už čoskoro. Minister obrany Robert Kaliňák (Smer-SD) pre TA3 povedal, že premiér sa ukáže na verejnosti už začiatkom júla.

Rozhodujúci je zdravotný stav

Nevylúčil, že sa zúčastní aj na oslavách štátneho sviatku svätého Cyrila a Metoda, ktoré sa uskutočnia v piatok 5. júla.

„Nebudem však predbiehať, rozhodujúci je zdravotný stav. To, že by takú vôľu mal, o tom nepochybujem. Najradšej by bol v práci aj pred dvoma týždňami, on je extrémne pracovitý workoholik, ale to zranenie bolo natoľko vážne, že to bolí a nie je to úplne jednoduché,“ uviedol Kaliňák.

Dodal, že Ficova pevná vôľa a silná fyzická konštitúcia mu umožňuje, aby rehabilitácia prebiehala uspokojivo. „S postupným nabiehaním na systém by to už koncom augusta mohlo byť na sto percent, ako to bývalo za starých čias,“ uviedol Kaliňák.

Doba liečenia a trvalé následky

Ficov zdravotný stav sa podľa neho zlepšil, no stále chodí o barlách. „Priestrel panvy či bedrového kĺbu je podobný trieštivej zlomenine. Tým pádom je doba liečby dlhšia a následky sa nedajú úplne odstrániť,“ poukázal.

Minister obrany zároveň dodal, že následky sú trvalé a predsedu vlády preto ešte dlhší čas uvidíme s pohybovým obmedzením. „To už nezmeníte, raz tam tá diera je, tak tam je. Čo sa týka zranení vnútorných orgánov, tak situácia sa stabilizuje. Chce to ešte nejaké týždne a bude to lepšie,“ skonštatoval.

Premiéra Fica postrelil 15. mája v Handlovej atentátnik Juraj C. Zaútočil pred domom kultúry, kde v ten deň zasadala vláda. Stalo sa to v čase, keď premiér išiel medzi ľudí. Strelec trafil Fica štyrikrát z bezprostrednej blízkosti.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Minister obrany SR, Premiér Slovenskej republiky, Streľba na premiéra Roberta Fica v Handlovej, Zranenia
Zdroj: SITA.sk – Premiér Fico podľa Kaliňáka stále chodí o barlách. Kedy sa objaví na verejnosti? © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií