fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Premier League viní Manchester City z porušenia finančných predpisov v rokoch 2009 až 2018

Platné pravidlá umožňujú vedeniu súťaže udeliť klubu rôzne druhy sankcií plus „také tresty, aké uzná za vhodné”.

Máte tip? napíšte nám mailom

6.2.2023 (Webnoviny.sk) – Vedenie anglickej futbalovej Premier League obvinilo obhajcu titulu Manchester City z opakovaného porušenia finančných predpisov v rozpätí rokov 2009 až 2018. Uvedené obdobie kopíruje úvodných deväť rokov pod súčasnými majiteľmi z Abú Zabí. Klub v tom čase získal tituly v rokoch 2012, 2014 a 2018.

Dvojročný zákaz štartu

V roku 2020 dostali „The Citizens” dvojročný zákaz štartu v pohárovej Európe, keďže podľa Európskej futbalovej únie (UEFA) sa klub v rokoch 2012 až 2016 dopustil „závažného porušenia” finančný pravidiel. Športový arbitrážny súd (CAS) však tento trest zrušil.

Predstavitelia Premier League získané dôkazy posunuli nezávislému vyšetrovateľovi. Zástupcovia najvyššej anglickej futbalovej súťaže v pondelok zverejnili rozsiahly dokument, v ktorom prezentovali výsledky štvorročného vyšetrovania. Na základe uvedeného dokumentu Manchester City neposkytol „presné finančné informácie, ktoré by poskytovali pravdivý obraz o situácii v klube v rokoch 2009 až 2018″ a „detaily o odmeňovaní trénerov v rokoch 2009 až 2013″.

Porušenie nariadení UEFA

Medzi ďalšie priestupky, ktorých sa mal úradujúci anglický šampión dopustiť, je porušovanie nariadení UEFA v rokoch 2013 až 2018, pravidiel ziskovosti Premier League v rokoch 2015 až 2018 a neposkytnutie súčinnosti pri vyšetrovaní od decembra 2018 až do súčasnosti.

Prečítajte si tiež:
Prešlo už tridsať rokov, odkedy vo futbale neplatí pravidlo o „malej domov“. A tak je to dobre

Klubu Manchester City na základe uvedeného hrozí prísny trest. Platné pravidlá umožňujú vedeniu súťaže udeliť rôzne druhy sankcií plus “také tresty, aké uzná za vhodné”.

Zdroj: Webnoviny.sk – Premier League viní Manchester City z porušenia finančných predpisov v rokoch 2009 až 2018 © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií