Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Premiér Ódor podporuje členstvo Ukrajiny v Európskej únii a aj v NATO

Ľudovít Ódor zároveň pripomenul, že o tom, že Ukrajina bude prijatá za člena, sa rozhodlo už na summite NATO v roku 2008.

7.7.2023 (SITA.sk) – Premiér úradníckej vlády Ľudovít Ódor podporuje členstvo Ukrajiny v Európskej únii a postupne aj v NATO. Povedal to po dnešnom obede s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským.

V súvislosti s prijatím Ukrajiny sa podľa Ódora členské štáty aliancie nebavia či „áno“ alebo „nie“. „Ale skôr NATO hovorí, že kedy a za akých podmienok,“ uviedol premiér.

Ódor zároveň pripomenul, že o tom, že Ukrajina bude prijatá za člena, sa rozhodlo už na samite NATO v roku 2008. Slovenskej vláde vtedy šéfoval predseda Smeru-SD Robert Fico. „Určite to bolo aj s jeho prispením a za toto by som chcel úprimne poďakovať,“ dodal Ódor.

Fotografie: Volodymyr Zelenskyj na Slovensku

Zobraziť fotogalériu k článku:
Prezident Volodymyr Zelenskyj na Slovensku (fotografie)

Viac k témam: Premiér Slovenskej republiky, rusko-ukrajinský konflikt, Summit NATO, Ukrajinský prezident, Vstup Ukrajiny do EÚ, Vstup Ukrajiny do NATO
Zdroj: SITA.sk – Premiér Ódor podporuje členstvo Ukrajiny v Európskej únii a aj v NATO © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií