fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Premiér Ódor už vie o najpálčivejších problémoch ministerstva spravodlivosti, Dubovcová navrhuje tri priority

Predseda vlády Ľudovít Ódor v piatok navštívil ministerstvo spravodlivosti.

Máte tip? napíšte nám mailom

19.5.2023 (SITA.sk) – Predseda vlády Ľudovít Ódor v piatok navštívil ministerstvo spravodlivosti, kde sa oboznámil s najpálčivejšími problémami a prioritami rezortu.

Dubovcová navrhne tri priority

Ministerka spravodlivosti Jana Dubovcová ho informovala o tom, že do programového vyhlásenia vlády navrhne tri priority.

„Prvou je stabilizácia ľudských zdrojov, pretože celý rezort spravodlivosti má toto identifikované ako najväčší a dlhotrvajúci problém a je potrebné ho riešiť,“ zdôraznila. Ďalšie priority sú implementácia Plánu obnovy a zodpovedná príprava rozpočtu rezortu na rok 2024 a tiež výhľadového rozpočtu na nasledujúce dva roky.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Kľúčová reforma plánu obnovy

„Čo sa týka Plánu obnovy, rezort implementoval veľmi kľúčovú reformu, ktorá sa týka súdnictva a k 1. júnu sa uvedie do praxe,“ poukázala podpredsedníčka vlády pre Plán obnovy a odolnosti SR a využívanie eurofondov Lívia Vašáková. Na to nadväzuje investícia do súdnych budov, ktorá prinesie lepšie podmienky pre sudcov a ďalších zamestnancov súdov.

Zároveň bude šetriť aj prevádzkové náklady. Vašáková podčiarkla, že je potrebné zefektívniť prípravy s cieľom, aby sa táto masívna kapitálová investícia do slovenských súdov podarila.

Prečítajte si tiež:
Sčítanie obyvateľov z roku 2021 ukázalo, či na Slovensku žije viac žien než mužov

Viac k témam: Minister spravodlivosti SR, Plán obnovy a odolnosti SR, Premiér Slovenskej republiky, Programové vyhlásenie vlády, Úradnícka vláda
Zdroj: SITA.sk – Premiér Ódor už vie o najpálčivejších problémoch ministerstva spravodlivosti, Dubovcová navrhuje tri priority © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií