fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Premiéra týždňa: Psychopatický McAvoy prichádza, tentokrát v snímke Glass

Máte tip? napíšte nám mailom

Nemôžete poprieť, kým skutočne ste. Upozorní na to snímka Glass (Sklenený).

Režisér M. Night Shyamalan nám 17. januára prinesie úplne nový, komixom inšpirovaný film. Stretávajú sa v ňom postavy z dvoch úspešných filmov: Vyvolený a Rozpoltený. Z prvého z nich sa vracia silný, takmer nezničiteľný David Dunn (Bruce Willis) a jeho protiklad Eliah Price (Samuel L. Jackson), známy pod pseudonymom Pán Sklenený.

Na druhej strane z megahitu Rozpoltený (u nás s premiérou v roku 2017) prichádza psychopatický Kevin Wendell Crumb (James McAvoy) a jeho 24 rôznych osobností. Všetci traja sa stretávajú v psychiatrickom ústave. Je to práve Crumb, ktorý vtelený do jednej zo svojich osobností z ústavu uniká. Dunn s Priceom tak dostanú úlohu zastaviť ho.

V súboji s ním sú nútení využiť všetky svoje paranormálne schopnosti.

Okrem vyššie spomenutých hercov si vo filme zahrajú aj Anya Taylor-Joy, Sarah Paulson, Spencer Treat Clark, Luke Kirby, Adam David Thompson, Charlayne Woodard, Jane Park Smith, Marisa Brown, Shayna Ryan či Veronica Sixtos. O hudbu sa postaral West Dylan Thordson, ktorý ju mal na starosti aj vo filme Rozpoltený či UFO.

Prečítajte si tiež:
Usain Bolt sa môže pochváliť vlastným dokumentom I Am Bolt. Podporu mu vzdali aj Justin Bieber a Liam Payne

Rozpoltený ho vrátil medzi špičku

M. Night Shyamalan – režisér Šiesteho zmyslu (1999), Vyvoleného (2000) a Znamení (2002) – už roky tápal v priemere.

Po 14-tich rokoch menej výraznej tvorby sa však pustil do najväčšej výzvy vo svojej kariére. Rozpoltený mal byť jeho comebackom, ktorý ho vráti medzi špičku, poteší skalných fanúšikov a pripomenie, prečo úspech v minulosti nebol iba náhoda.

Rozpoltený totiž patril k najdiskutovanejším filmom toho roka.

A ako to celé súvisí? Na konci zmieneného filmu sa dozvedáme, že snímka s Jamesom McAvoyom je prepojená s Vyvoleným a je akýmsi rafinovaným pokračovaním, čo platí aj v tomto prípade. Ba čo viac, stala sa finančným hitom, ktorý sprevádzalo množstvo pozitívnych recenzií. Pri 9-miliónovom rozpočte zarobil Rozpoltený až 278 miliónov dolárov.

Zdroj: saturn.sk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií