fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prešľap Andreja Danka: V novej kampani hovorí o slovenskom národe, na bilborde má moravský ornament

Máte tip? napíšte nám mailom

Predseda parlamentu Andrej Danko čelí opäť kritike. Na pútačoch, ktoré velebia Slovenský národ sa objavil moravský ornament. 

Ak by ste v týchto dňoch prechádzali cez niektoré mestá, popri cestách by ste určite uvideli veľké bilbordy, ktoré sa bezpochyby spájajú s blížiacimi sa februárovými voľbami. Na sociálnej sieti sa s novými bilbordami pochválila aj SNS, ktorej predsedom je Andrej Danko.  

View this post on Instagram

Ďakujem, že som si mohol vyskúšať vojenskú prilbu.

A post shared by Andrej Danko (@andrej_danko_official) on

V hlavnej úlohe moravský ornament

Strana sa po prevalení kritiky rozhodla, že pritvrdí. Zverejnila status, v ktorom tvrdí, že naša sloboda je v ohrození.

„Náš národ je na križovatke dejín. Buď si zachováme dedičstvo našich predkov a národnú slobodu, alebo zapredáme svoju identitu a budeme otrokmi cudzích záujmov!
Naša sloboda a zvrchovanosť je v ohrození! Kresťanskú Európu zaplavujú moslimskí migranti. Horia kostoly a miesto nich sa stavajú mešity. Demokracia sa mení na diktatúru kričiacich menšín a útlak mlčiacej väčšiny. Pravda je vydávaná za konšpiráciu a mediálna manipulácia za pravdu. Našu rodinu zabíja neoliberalizmus. Morálne – podporou voľných zväzkov bez sobášov. Útokom na dušu dieťaťa – podporou registrovaných partnerstiev a adopcie detí pármi rovnakého pohlavia,” napísala na Facebooku SNS

ZA RODINU👨‍👩‍👧‍👦❤️ZA NÁROD🌍Náš národ je na križovatke dejín. Buď si zachováme dedičstvo našich predkov a národnú…

Zveřejnil(a) Slovenská národná strana dne Pondělí 4. listopadu 2019

Nestalo sa to prvýkrát

Na to, že na reklamnom pútači sa nachádza moravský ornament z dielne pražskej ilustrátorky Lucie Skálovej  upozornila stránka Slovenský folklór bez fejku. Najzaujímavejšie na celej situácii je však to, že práve Slovensko je bohatá krajina na folklórne tradície, vzory, kroje a tvorcovia kampane nenašli nič, čo by symbolizovalo Slovenskú republiku. Namiesto toho použili ornament, ktorý sa spája s Moravou. 

Portál omediach.com upozorňuje aj na to, že takýto nešťastný výber motívu sa nestal po prvýkrát. Aj v minulosti použila nacionalistická strana pri zdôrazňovaní slovenských prvkov obrázky zo zahraničia. Tak to bolo aj pri promovaní sloganu “Kupujte slovenské výrobky” či “Kupujte slovenské mäso”. Aj tu použila Slovenská národná strana fotografie zo zahraničia.  

Anton Hrnko sa zastal Andreja Danka

Andreja Danka sa zastal Anton Hrnku, ktorý v súvislosti s moravským ornamentom nezabudol kritizovať ani Štefana Harabina.

„Hovoriť nepravdy je zlé, ale hovoriť nepravdy z neznalosti veci, je ešte horšie, lebo človek ani nevie, že klame! To je aj prípad nášho Šte-fa-na. Posledne sa obul do etnického symbolu, ktorý používa SNS na svojich bilbordoch. Vraj Morava nie je Orava a že vraj SNS používa na svojich bilbordoch moravské etnické vzory. Predovšetkým tzv. moravský vzor je slovenským vzorom z Moravského Slovenska a zo západného Slovenska približne po Nitru,” napísal Anton Hrnko na adresu Štefana Harabina.

Čo si myslíte o nových pútačoch vy? Dajte nám vedieť v komentári váš názor.

Zdroj: Facebook, omediach.com 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií