fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prestala si umývať tvár: Keď ju uvidíte, skončíte s tým aj vy!

Máte tip? napíšte nám mailom

Chcela sa zbaviť svojich dlhotvajúcich kožných problémov, a tak si prestala umývať tvár. Mladá Američanka sa pred 2 rokmi pustila do zvláštnej výzvy, ktorá jej však vrátila sebavedomie a krásu.

U mnohých žien sa za posledné obdobie stalo doslova trendom tzv. vrstvenie prípravkov na pokožku tváre. Táto technika zahŕňa starostlivosť o pokožku tým, že si ženy na seba nanášajú vrstvy kozmetiky. Či už pri čistení tváre alebo večerných omladzovacích rituáloch. Avšak niektoré ženy sa rozhodli pre úplne opačný trend a svoju rutinu v podobe čistenia tváre znížili na úplne minimum v snahe zlepšiť nie len ich dermatologické problémy, ale aj zlepšiť negatívny dosah kozmetických prípravkov na našu planétu.  Najčastejšie znižujú frekvenciu umývania vlasov a používania šampónov, v mnohých prípadoch znižujú používanie akýkoľvek kozmetických prípravkov, vrátane krémov a deodorantov.

Mladá žena si prestala umývať tvár mydlom - klocher.sk
Zdroj: @jeannesager

Už žiadna kozmetika

Mladá Američanka, Jeanne Sager sa pred 2 rokmi rozhodla pre opak vrstvenia kozmetiky, prestala si umývať tvár a výsledky, ktoré dosiahla, zverejnila na svojom vlastnom webe „firstforwomen“. „Prvýkrát, keď som sa rozhodla prestať používať mydlo, bolo to ako poďakovanie mojej pokožke. Bola zima a napriek hydratácii a vrstvám krémov bola moja pokožka červená a podráždená. Keď som k tomu pridala mydlo, bolo to hrozné. Cítila som sa, ako keby som si vytlačila citrónovú šťavu na otvorenú ranu.”

“…napriek hydratácii a vrstvám krémov bola moja pokožka červená a podráždená.”

Jeanne tiež hovorí, že roky trpela kožnými problémami.  Od suchej pokožky po akné v období dospievania, ktoré pretrvalo až do dospelosti. Po otestovaní mnohých produktov, ktoré jej vôbec nepomohli, sa po konzultácii s dermatológmi rozhodla prestať používať čistiace prostriedky na tvár. Zo svojej kúpeľne vyradila všetko. Žiadna micelárna voda, žiadna pena alebo čistiaci gél… Jeanne Sager sa rozlúčila so všetkými kozmetickými výrobkami, ktoré sú vyrobené na čistenie pleti a drží sa jednoduchého pravidla už dva roky. Tvár si oplachuje čistou vodou.

Prečítajte si tiež:
Demi Lovato šokovala fanúšikov fotografiou z minulosti! Takáto vychrtlina z nej bola v čase, keď bojovala so zákernou chorobou

Jeanne Sager je po dvoch rokoch však realistická. Jej pokožka nie je úplne dokonalá, ale problémy sú vyriešené. Niekedy sa na tvári objavia vyrážky, no jej pleť nie je ani mastná, ani zanesená. Vyrážky sa jej objavujú hlavne v zime, keď zanedbáva hydtratáciu.

Vyjadrenia dermatológov

Na potvrdenie správneho prístupu požiadala niekoľko dermatológov so zmiešanými názormi. „Voda sama o sebe pleť nevyčistí,“ hovorí Dr. Militello, dermatológ zo Summit Medical Group v New Jersey. Kathryn A.Boling, lekárka spoločnosti Mercy Personal Physicians v Lutherville, hovorí, že zriedka používa produkty na čistenie tváre. A zároveň vyzýva svojich pacientov, aby urobili to isté. „Ak máte mastnú pokožku alebo veľa potu, možno budete potrebovať mydlo, ale ak je vaša pokožka suchá, môžete sa obmedziť na vodu, kvalitnú vodu.“

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií