Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Presun horiacej holandskej nákladnej lode komplikuje vietor, na mieste došlo ku zraneniam aj úmrtiu

Loď Fremantle Highway vezie 3 783 nových áut vrátane 498 elektromobilov.

30.7.2023 (SITA.sk) – Silný vietor nad Severným morom komplikuje odtiahnutie horiacej nákladnej lode s autami na nové miesto. Holandské ministerstvo dopravy a vodného hospodárstva informovalo, že Fremantle Highway pre juhozápadný vietor pravdepodobne v nedeľu neodtiahnu.

„Vietor bude aj v najbližších dňoch fúkať od juhozápadu. Začatie odťahu Fremantle Highway na nové dočasné miesto preto môže ešte trvať niekoľko dní,“ upozornil rezort s tým, že vzhľadom na vietor dym z požiaru teraz prechádza ponad vlečnú loď.

Požiar si vyžiadal aj jednu obeť

Fremantle Highway sa plavila z nemeckého prístavu Bremerhaven do Singapuru, keď ju krátko pred utorkovou polnocou približne 27 kilometrov severne od holandského ostrova Ameland zachvátil požiar. Loď vezie 3 783 nových áut vrátane 498 elektromobilov. Požiar si vyžiadal život jedného člena posádky a ďalší utrpeli zranenia. V stredu skoro ráno posádku evakuovali. Príčina požiaru zatiaľ nie je známa.

Osud lodi ešte nie je známy

V sobotu záchranné tímy pripevnili k nákladnej lodi druhé vlečné lano. Úrady chcú plavidlo po presunutí na nové dočasné miesto napokon dostať až do prístavu. Zatiaľ ale nie je jasné, do ktorého a kedy sa tak stane.

Viac k témam: Fremantle Highway, Holandské ministerstvo dopravy a vodného hospodárstva, Požiar lode, Severné more, Silný vietor, Zahraničie, Zranení
Zdroj: SITA.sk – Presun horiacej holandskej nákladnej lode komplikuje vietor, na mieste došlo ku zraneniam aj úmrtiu © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií