fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pretekárska prilba, ktorá číta myšlienky. Značka Ford pracuje na niečom veľkom!

Máte tip? napíšte nám mailom

Pretekárska prilba, ktorá číta myšlienky. Ford vyvíja jedinečnú prilbu pre motoristické športy. Tá by mala snímať mozgovú aktivitu vodičov.

Ford Performance neustále vyvíja svoje pretekárske vozidlá tak, aby si udržali náskok. Biometriu vodiča dokážu vývojári monitorovať sekundu po sekunde, čo zaisťuje špičkový fyzický výkon. Spoločnosť BBC nedávno informovala o tom, že Ford vyvíja jedinečnú prilbu pre motoristické športy. Tá by mala snímať mozgovú aktivitu vodičov.

Číta myšlienky!

Tím technikov a vedcov integroval špičkovú technológiu elektroencefalografie alebo skrátene EEG do samotnej prilby. EEG používa elektródy na zaznamenávanie elektrických nábojov, ktoré signalizujú aktivitu v mozgu. Týmto spôsobom dokáže vyškolený tím zmerať sústredenie vodiča vo vypätých situáciách alebo momentoch, kedy je šofér pod tlakom. Tak dokáže odhaliť kľúčové okolnosti suboptimálneho výkonu.

Elektródy EEG ležia vo vnútri peny, ktorá sa nachádza v prilbe a je v kontakte s kožou na temene hlavy. Údaje, ktoré prilba získa, smerujú na externý hardvér. Vodiči získajú prehľad o tom, ako ich mozog počas jazdy reaguje. Tieto jedinečné, na mieru šité informácie môžu zlepšiť spôsob jazdy a určitým spôsobom môžu vodičovi dokonca pomôcť aj vyhrať.

Prečítajte si tiež:
Malé dievčatko chceli lekári odpojiť od prístrojov. Z kómy sa prebralo v poslednej chvíli

Ako prilba funguje?

Novú prilbu navrhli vývojári tak, aby dokázala čítať mysle vodičov pretekárskych áut. Mala by im pomôcť pri pretekoch tým, že umožní používať údaje z vlastného mozgu. Tieto informácie vodič využije na to, aby zistil, ako jeho mozog reagoval v kľúčových situáciách. Zistenia mu pomôžu podať na trati čo najlepší výkon.

pretekárska prilba, ktorá číta myšlienky
Zdroj: unsplash.com

Celá veda spočíva v elektroencefalografických prvkoch, ktoré monitorujú mozgovú aktivitu vodiča počas jazdy. Tieto informácie predostiera systém samotnému šoférovi, aby vylepšil svoj spôsob jazdy a v konečnom dôsledku, aby vyhral aj viac pretekov.

Viete, ktoré jazdené autá sa predávajú najrýchlejšie? Prečítajte si článok, v ktorom sa to dozviete. Víťaza by ste absolútne netipovali. Chcete sa vyhnúť tomu, aby vám niekto ukradol auto? Pozrite si zoznam áut, ktoré ukradnú zlodeji najľahšie. Takto sa voči nechceným útokom zlodejov môžete brániť.

Zdroj: youtube.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií