fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Preteky Rallye Tatry obmedzia dopravu pod Tatrami, mimo prevádzky budú aj niektoré zastávky MHD

Už vo štvrtok večer 25. mája obmedzí dopravu plánovaná prehliadka trate v rámci mestského okruhu.

Máte tip? napíšte nám mailom

24.5.2023 (SITA.sk) – Motoristické preteky Slovakia Rallye Tatry obmedzia od štvrtka 25. mája do soboty 27. mája dopravu pod Tatrami. Uzavreté budú viaceré cesty v Poprade, mimo prevádzky budú niektoré zastávky mestskej hromadnej dopravy, no uzávera ovplyvní aj viacero spojov prímestskej dopravy. Informoval o tom dopravca na svojej internetovej stránke.

Obchádzková trasa

Už vo štvrtok večer 25. mája obmedzí dopravu plánovaná prehliadka trate v rámci mestského okruhu. Mimo prevádzky budú zastávka Podtatranská, Štúrova a Partizánska.

Obchádzková trasa spojov povedie cez Veľkú a popradské letisko. Uzávera ciest ovplyvní v ten večer aj dvadsiatku spojov prímestskej dopravy.

Dotkne sa autobusov smerujúcich z či do Spišského Štiavnika, Svitu, Spišskej Teplice, Vikartoviec, Liptovskej Tepličky, Tatranskej Štrby, Važca, Vyšných Hágov, Vrbova a Popradu.

Uzavretý bude mestský okruh

V piatok bude mestský okruh uzavretý už od 16:30, a to až do soboty noci 1:30. Dopravné obmedzenia ovplyvnia takmer päťdesiatku spojov v okrese Poprad.

Okrem toho budú pre testovaciu rýchlostnú skúšku v čase od 9:00 do 13:00 mimo prevádzky zastávky SAD Šuňava a Hŕbky, obchádzková trasa povedie z a do Šuňavy cez Štrbu.

Prečítajte si tiež:
Je kľúčové vedieť, čo sa bude diať na druhý deň po páde vlády, povedal Taraba

Rýchlostná skúška na trase Šuňava – Liptovská Teplička – Vikartovce prinesie v sobotu dopravné, takmer celodenné obmedzenia aj v tejto časti okresu.

Vzniknúť môžu drobné meškania

V čase od 7:50 do 19:00 budú mimo prevádzky zastávky v obci Liptovská Teplička, pričom spoje budú premávať len do obce Šuňava a späť. Uzávera cestných komunikácia ovplyvní osem spojom.

Slovenská autobusová doprava Poprad zároveň prosí cestujúcich, aby v čase uzávery cestných komunikácii využívali pre nástup v Poprade zastávku Autobusová stanica, respektíve Dom kultúry.

„Vzhľadom na obchádzkovú trasu môžu na spojoch vznikať drobné meškania v rozsahu päť až desať minút,“ upozornila.

Viac k témam: Dopravné obmedzenia, Motoristické preteky, Slovakia Rallye Tatry
Zdroj: SITA.sk – Preteky Rallye Tatry obmedzia dopravu pod Tatrami, mimo prevádzky budú aj niektoré zastávky MHD © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií