Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Preteky Svetového pohára bude hostiť aj Jasná, Vlhová vyzve Shiffrinovú v slalome aj v „obráku“

V Nízkych Tatrách sa preteky uskutočnia 20. a 21. januára 2024. 

5.5.2023 (SITA.sk) – Medzinárodná lyžiarska a snoubordová federácia (FIS) v piatok s definitívnou platnosťou pridelila slovenskému stredisku Jasná právo v januári 2024 organizovať preteky Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní žien.

V Nízkych Tatrách budú najlepšie svetové lyžiarky vrátane Slovenky Petry Vlhovej či Američanky Mikaely Shiffrinovej súťažiť v obrovskom slalome a slalome 20. a 21. januára 2024. Informuje o tom Zväz slovenského lyžovania (ZSL) prostredníctvom tlačovej správy.

Preveria pripravenosť strediska

V minulosti v ére samostatnosti sa v Jasnej konali preteky SP žien aj v rokoch 2016 a 2021. V súvislosti s budúcoročnou zastávkou seriálu sa v Nízkych Tatrách uskutoční inšpekčná cesta zástupcovi FIS, naplánovaná je na 26. a 27. júna 2023. Predstavitelia federácie preveria pripravenosť strediska na organizáciu SP.

V marci 2021 v Jasnej triumfovala v slalome Shiffrinová pred Vlhovou a Švajčiarkou Wendy Holdenerovou, v obrovskom slalome zvíťazila Vlhová pred Novozélanďankou Alice Robinsonovou a Shiffrinovou.

Slalom v marci 2016 na rovnako mieste ovládla Shiffrinová pred Holdenerovou a Slovenkou Veronikou Zuzulovou, v obrovskom slalome sa z triumfu tešila Rakúšanka Eva-Maria Bremová.

Občas zaúradovalo počasie

V Jasnej sa konali preteky Svetového pohára aj v rokoch 1979, 1982 a 1984. V prvých dvoch spomenutých rokoch súťažili v rámci Veľkej ceny Demänovských jaskýň o body do celosezónneho seriálu muži, v roku 1984 ženy. Na Slovensku sa preteky SP konali aj vo Vysokých Tatrách v rokoch 1969, 1974, 1980, 1983 a 1986.

Neskôr v troch prípadoch, keď mali slovenské strediská pridelené preteky, zaúradovalo počasie. V roku 1990 sa v marci nemohli v Jasnej predstaviť v slalome a obrovskom slalome muži, v roku 2000 v rovnakom stredisku i disciplínach ženy a v roku 2003 zrušili pre nedostatok snehu aj preteky žien v oboch technických disciplínach vo Vrátnej.

Viac k témam: Jasná
Zdroj: SITA.sk – Preteky Svetového pohára bude hostiť aj Jasná, Vlhová vyzve Shiffrinovú v slalome aj v „obráku“ © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií