fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prevencia proti koronavírusu: Pri umývaní rúk si spievajte tieto pesničky

Národná zdravotnícka organizácia odporúča, aby ste si pri umývaní rúk zaspievali „Happy Birthday“, ktorej preklad poznáme aj v slovenčine. Zdá sa vám to čudné?

Máte tip? napíšte nám mailom

Britský minister zdravotníctva navrhol, že by sa šíreniu koronavírusu dalo predísť, keby si ľudia popri umývaní rúk spievali. Osobne odporúča zaspievať pieseň „Happy Birthday“ aspoň dvakrát, podľa toho, akú verziu si zvolíte. Ide o to, aby ste si umývali ruky minimálne 20 sekúnd.

Zdá sa, že najlepšia prevencia proti koronavírusu je teda spievanie počas umývania rúk. Pokiaľ však nemáte náladu na oslavnú pieseň a chceli by ste si deň spríjemniť iným žánrom, vyskúšajte napríklad tieto hity.

1. Take on Me – A-ha

Najlepšie bude, keď sa vrhnete rovno na refrén. Ak ho zaspieva raz, splníte potrebných 20 sekúnd. Nezabudnite však, že na konci refrénu budete musieť poriadne podržať tón. Pripravte si preto svoje hlasivky a smelo do toho. Uznajte sami, že aj prevencia proti koronavírusu môže byť zábavná.

2. Stayin‘ Alive – Bee Gees

Pravdepodobne neexistuje nijaká životná situácia, pri ktorej by sa táto pesnička nedala použiť. Mali by ste si ju údajne spievať aj pri poskytovaní prvej pomoci. Na hrudník treba tlačiť zhruba v rovnakom rytme, ako je refrén piesne. Niet divu, že sa legendárna „Stayin‘ Alive“ dá využiť aj pri umývaní rúk.

Prečítajte si tiež:
John Lewis opäť prekvapil nádhernou vianočnou reklamou. Príbeh malého chlapčeka a príšerky si zamilujete

3. Neviem byť sám – Elán

Účinná je aj stará slovenská klasika od legendárnej kapely Elán. Refrén pozná snáď každý a keď si ho počas umývania rúk zaspievate celý, môžete mať istotu, že vaše ruky sú perfektne umyté. Spievať v tóne Joža Ráža však odporúčame len tým najodvážnejším.

4. Dance Monkey – Tones and I

Bude to znieť prekvapivo, ale aj táto pesnička funguje. Stačí, keď si zaspievate prvú časť refrénu. Do úplného splnenia vám síce budú chýbať dve sekundy, no táto pesnička je natoľko chytľavá, že s najväčšou pravdepodobnosťou refrénom neskončíte.

5. Kávu si osladím – Karel Gott

Prevencia proti koronavírusu je dôležitá najmä pre starších ľudí, preto im nezabudnite povedať, aby si pri umývaní rúk zaspievali prvú časť refrénu legendárnej Gottovej pesničky. Zaspievať si môžu aj mladšie ročníky, napokon, kto by sa na chvíľu nechcel cítiť ako Božskej Kája?

Nezabudnite, že „20-sekundová teória“ sa dá aplikovať do rôznej inej pesničky. Pokiaľ vás náš výber piesní nezaujal, vyberte si svoj obľúbený žáner, prípadne pieseň a vyčleňte si pasáž, ktorú si budete spievať alebo hmkať počas umývania rúk.

Prečítajte si tiež:
Maturantky sa rozhodli odfotiť a ich fotka koluje internetom. 90% ľudí si však nevšimne podstatný detail

Pesničky ako prevencia proti koronavírusu

Umývanie rúk patrí medzi základné hygienické návyky. Mnohí sa domnievajú, že si ruky umývajú správne, pritom pravda môže byť úplne iná. Dbať na hygienu je, predovšetkým, v súčasnosti veľmi naliehavé. Odborníci tvrdia, že na umytie nestačí iba voda. „Dôležité je použiť mydlo, najlepšie tekuté v chránenej dávkovacej nádobke,“ uvádza redakcia Národného portálu zdravia.

Celá procedúra by mala trvať 20 až 40 sekúnd s tým, že čas sa počíta už od momentu, keď si ruky namydlíte a rozotierate mydlo po dlaniach. Čas umývania rúk sa však líši v závislosti od odborníkov. Keď však splníte minimálnu hranicu 20 sekúnd, nič nepokazíte.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj HN Science The Guardian

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií