fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prevody peňazí z Ruska do zahraničia minulý rok stúpli o 300 až 500 percent

Najčastejšie sa uskutočňovali prevody do Kazachstanu, Gruzínska, Uzbekistanu, Arménska a Kirgizska.

Máte tip? napíšte nám mailom

28.1.2023 (Webnoviny.sk) – Prevody peňazí z Ruska do susedných krajín vzrástli v minulom roku o 300 až 500 percent. Referuje o tom web Kyiv Independent s odvolaním sa na médium RBC.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Keďže medzinárodné platobné systémy Visa a Mastercard odišli z ruského trhu po vypuknutí vojny na Ukrajine, presun finančných prostriedkov sa uskutočňoval prostredníctvom ruských nástrojov na prevod peňazí ako Zolotaja Korona, Unistream a Contact. Najčastejšie sa uskutočňovali prevody do Kazachstanu, Gruzínska, Uzbekistanu, Arménska a Kirgizska.

V dôsledku sankcií uvalených Západom opustili ruský trh mnohé zahraničné spoločnosti, čo nútilo obyvateľov Ruska objednávať tovar online zo zahraničia. Krajinu hromadne opúšťali aj samotní Rusi počas vyhlásenia mobilizácie. Od júla do septembra minulého roka odišlo z krajiny 9,7 milióna ľudí, čo bolo o 12 % viac ako v rovnakom období roka 2021.

Viac k témam: Platobný systém, rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku, Vojenská mobilizácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Prevody peňazí z Ruska do zahraničia minulý rok stúpli o 300 až 500 percent © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Rusko varovalo Britániu pred plánovaný preletom prieskumného lietadla, považuje to za provokáciu
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií