fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prezident lekárskej komory: Slovenské zdravotníctvo krachuje

Úpadok slovenského zdravotníctva dokáže prehliadnuť iba málokto. Neveselý stav nášho zdravotníctva si uvedomuje aj prezident lekárskej komory a dokonca priznal, že situácia je alarmujúca.

Máte tip? napíšte nám mailom

Prezident lekárskej komory spolu so svojimi kolegami vyzýva budúcich predstaviteľov vládnej koalície, aby sa začali zaoberať problematikou zdravotníctva. Jednou zo žiadostí je aj zvýšenie rozpočtu na slovenské zdravotníctvo.

Zlý stav slovenského zdravotníctva nedokážu už ignorovať ani predstavitelia Slovenskej lekárskej komory a Slovenskej lekárskej spoločnosti. Spoločne preto adresovali pár slov budúcim predstaviteľom vládnej koalície so žiadosťou o zásadné reformy zdravotníctva. ,,Stav slovenského zdravotníctva je alarmujúci a všetci vieme, že jeho úpadok sa nedarí zastaviť,” zhrnul Marián Kollár, prezident Slovenskej lekárskej komory.

Zdravotníctvo potrebuje množstvo reforiem

Podľa predstaviteľov komory a spoločnosti by mala byť zmena postavená na úprave legislatívy, ktorá ľuďom zaručí dostupnú a bezplatnú zdravotnú starostlivosť. Ďalej žiadajú, aby štát prevzal plnú zodpovednosť za počet lekárov a potrebných expertov vzhľadom na počet obyvateľov v jednotlivých regiónoch. Chcú tak zabrániť tomu, aby boli pacienti nútení cestovať kvôli vyšetreniam do iných miest.

Nezabudli ani na študentov, ktorí majú záujem stať sa v budúcnosti lekármi. Žiadajú vládnych predstaviteľov, aby zabezpečili vhodné vzdelávacie podmienky pre študentov medicíny, čím by sa mohol zvýšiť ich počet na lekárskych fakultách.

Prečítajte si tiež:
Ilegálne homosexuálne vzťahy: V TÝCHTO krajinách sú odsúdené až na popravu!

Prezident lekárskej komory: Slovenské zdravotníctvo krachuje

Dobudovanie univerzitných nemocníc

Neposlednou žiadosťou je tiež systematické zvyšovanie rozpočtu na slovenské zdravotníctvo. S tým súvisí aj bezodkladné začatie výstavby a dobudovanie univerzitných nemocníc v Bratislave a Martine. „Dôležité sú tiež výstavby a rekonštrukcie nemocníc v krajských mestách tak, aby boli vytvorené materiálno-technické podmienky na poskytovanie zdravotnej starostlivosti,“ dodali predstavitelia.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií