Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prezident Litvy Nauseda je za diskusie o nasadení zahraničných vojakov na výcvik na Ukrajine

Musíme prestať kresliť červené čiary sami pre seba, dodal litovský prezident.

13.3.2024 (SITA.sk) – Prezident Litvy Gitanas Nausėda je za diskusie o možnom nasadení zahraničných vojakov na výcvik na Ukrajine. Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na litovského verejnoprávneho vysielateľa LRT.

Uvítal som myšlienku vyslania misií na ukrajinské územie ako ideu a myslím si, že by sme o tom mali diskutovať,“ povedal Nausėda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ak začneme hovoriť, že nie, Vladimirovi Putinovi sa nebude páčiť to či ono… nikdy neurobíme rozhodnutie,“ povedal Nausėda. „Musíme prestať kresliť červené čiary sami pre seba,“ dodal.

Litovský prezident pritom zdôraznil, že kreslením červených čiar Západ len pomáha Putinovi, „ktorý si začína myslieť, že sme predvídateľní a že nás môže ovládať a manipulovať s nami„.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v marci 2024 (fotografie)

Viac k témam: Litovský prezident, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Prezident Litvy Nauseda je za diskusie o nasadení zahraničných vojakov na výcvik na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií