Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prezident Macron sľúbil Ukrajine ďalšiu vojenskú pomoc, odsúdil aj zintenzívnenie útokov na energetickú infraštruktúru

Zároveň opätovne potvrdil odhodlanie Francúzska poskytnúť Kyjevu všetku potrebnú podporu.

14.5.2024 (SITA.sk) – Francúzsky prezident Emmanuel Macron v utorok počas telefonátu so svojim ukrajinským náprotivkom Volodymyrom Zelenským sľúbil, že jeho krajina „v najbližších dňoch a týždňoch pošle Ukrajine ďalšiu vojenskú pomoc“. Informuje o tom portál CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Macron počas telefonátu odsúdil „zintenzívnenie ruských útokov na Ukrajinu, predovšetkým na jej energetickú infraštruktúru“.

Zároveň opätovne potvrdil „odhodlanie Francúzska poskytnúť všetku potrebnú podporu“ Kyjevu spolu s medzinárodnými partnermi.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v máji (fotografie)

Viac k témam: francúzska pomoc, Francúzsky prezident, ruské útoky, rusko-ukrajinský konflikt, ukrajinská energetika, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk – Prezident Macron sľúbil Ukrajine ďalšiu vojenskú pomoc, odsúdil aj zintenzívnenie útokov na energetickú infraštruktúru © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií