Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prezident Zelenskyj chce z Krymu vytvoriť druhé Silicon Valley

Silicon Valley je popredné svetové centrum high-tech spoločností nachádzajúce sa na západe Kalifornie.

21.7.2023 (SITA.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj má nápad vytvoriť na polostrove Krym centrum špičkových technológií a inovácií podobné ako Silicon Valley v Spojených štátoch. Ako referuje web epravda.com.ua, ukrajinský minister digitálnej transformácie Mychajlo Fedorov o tom povedal v rozhovore pre portál Vector.

Pomôže to infraštruktúre

„Prezident má nápad postaviť na Kryme projekt podobný Silicon Valley – so supertechnologickou univerzitou, firmami, ktoré tam pracujú po celý rok, a tak ďalej,“ poznamenal Fedorov a doplnil, že sám by bol veľmi rád, keby sa celá Ukrajina stala takýmto Silicon Valley.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Podobné centrá sa objavia, ak správne vytvoríme politiku a tiež keď vyhráme, vyriešime bezpečnostné problémy a infraštruktúrne sa budeme rozvíjať,“ zhrnul Fedorov.

Silicon Valley

Silicon Valley je popredné svetové centrum high-tech spoločností, ktoré sa nachádza na západe Kalifornie. Akýmsi intelektuálnym „ústredím“ Silicon Valley sa stala Stanfordská univerzita, ktorá vo svojich radoch každoročne privíta okolo sedemtisíc študentov a osemtisíc postgraduálnych študentov.

V Silicon Valley majú hlavné sídlo také popredné technologické spoločnosti ako Adobe, AMD, Apple, Cisco, Facebook, Google, Hewlett-Packard, Intel, Nvidia, Oracle, Yahoo! či Xerox.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Apple, Google, rusko-ukrajinský konflikt, Silicon Valley, ukrajinský minister digitálnej transformácie, Ukrajinský prezident, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Prezident Zelenskyj chce z Krymu vytvoriť druhé Silicon Valley © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií