fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prezident Zelenskyj navštívi Varšavu, stretne sa s Dudom aj verejnosťou

S Ukrajincami a Poliakmi sa Zelenskyj stretne v Kráľovskom hrade. Tiež sa vraj chce poďakovať Poliakom za pomoc Ukrajincom.

Máte tip? napíšte nám mailom

3.4.2023 (SITA.sk) – Ukrajinský prezident tento týždeň navštívi Varšavu a stretne sa aj s Ukrajincami a Poliakmi. V pondelok to oznámil úrad poľského prezidenta s tým, že návšteva je naplánovaná na stredu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Začať by sa mala oficiálnym stretnutím Volodymyra Zelenského a poľského prezidenta Andrzeja Dudu. Potom by malo nasledovať stretnutie s verejnosťou.

Šéf medzinárodného odboru Dudovho úradu Marcin Przydacz pre rádio RMF FM povedal, že s Ukrajincami a Poliakmi sa Zelenskyj stretne v Kráľovskom hrade. Tiež sa vraj chce poďakovať Poliakom za pomoc Ukrajincom.

Poľsko sa stalo prvou zastávkou pre mnohých utečencov, ktorí z Ukrajiny ušli pred vojnou. Mnohí sa tam aj rozhodli zostať. Poľská vláda eviduje viac ako 1,5 milióna zaregistrovaných.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: oficiálna návšteva, Poľský prezident, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk – Prezident Zelenskyj navštívi Varšavu, stretne sa s Dudom aj verejnosťou © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií