fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prezident Zelenskyj sa stretol s estónskou premiérkou Kallasovou v Žytomyrskej oblasti

Estónsko začalo ako prvý spojenec Ukrajiny priamo pomáhať pri rekonštrukcii infraštruktúry.

Máte tip? napíšte nám mailom

24.4.2023 (SITA.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa v pondelok stretol s estónskou premiérkou Kajou Kallasovou v ukrajinskej Žytomyrskej oblasti.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Ak by každý líder a každý štát boli rovnako zásadoví pri ochrane našej spoločnej slobody na kontinente, ruská agresia by už bola bezpochyby porazená,” povedal Zelenskyj Kallasovej, čím ocenil podporu Ukrajiny zo strany Estónska od začiatku ruskej invázie. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Ukrajinský prezident a estónska premiérka sa stretli v Žytomyrskej oblasti preto, že Estónsko tam začalo ako prvý spojenec Ukrajiny priamo pomáhať pri rekonštrukcii infraštruktúry, uviedol úrad ukrajinského prezidenta. Podľa Zelenského tento krok sa môže stať „príkladom” pre ostatných spojencov.

Viac k témam: Estónsko, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Prezident Zelenskyj sa stretol s estónskou premiérkou Kallasovou v Žytomyrskej oblasti © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií