fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prezident Zelenskyj sa v Charkovskej oblasti fotil s vojakmi a navštívil zdravotníkov

Volodymyr Zelenskyj odovzdal aj ocenenia zdravotníkom.

Máte tip? napíšte nám mailom

6.12.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj navštívil v utorok zranených vojakov v Charkovskej oblasti na severovýchode krajiny. Ako referuje spravodajský web CNN, učinil tak pri príležitosti Dňa ozbrojených síl Ukrajiny.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Na videu zverejnenom Zelenského kanceláriou bolo vidieť, ako prezident odovzdáva ocenenia zdravotníkom, fotografuje sa so zranenými vojakmi a zdraví sa so zdravotníckym personálom.

„Veľmi vám ďakujem, že ste zachránili našich bojovníkov a pomohli našim hrdinom prežiť. A v tento deň by som chcel zaželať zdravie ľuďom, ktorí podporujú zdravie našej armády. Dávajte si na seba pozor, pretože sa staráte o Ukrajinu,” povedal Zelenskyj smerom k zdravotníkom.

Neskôr sa stretol so zranenými vojakmi a poďakoval im „za hrdinstvo”, s akým bránia Ukrajinu, jej nezávislosť a územnú celistvosť. Na záver návštevy všetkým zaželal skoré uzdravenie a zotavenie.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezident Zelenskyj sa v Charkovskej oblasti fotil s vojakmi a navštívil zdravotníkov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií