Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prezidentka apeluje na občanov, aby konali v súvislosti s násilím na ženách

Násilie páchané na ženách podľa nej nemožno ospravedlňovať, bagatelizovať, ani zľahčovať.

1.7.2023 (SITA.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová apeluje na spoločnosť, aby konala v súvislosti s násilím na ženách. Násilie páchané na ženách podľa nej nemožno ospravedlňovať, bagatelizovať, ani zľahčovať. O prípade zavraždenej Andrey z Novej Dubnice, ktorá bola pravdepodobne obeťou svojho prenasledovateľa, hovorila hlava štátu s policajným prezidentom Štefanom Hamranom. Ako ďalej uviedla v statuse na sociálnej sieti, policajný šéf ju uistil, že postup polície pred daným činom preverujú a verejnosť budú informovať.

„Považujem za mimoriadne potrebné tento prípad vrátane konania príslušných orgánov riadne prešetriť a prijať opatrenia, aby sme ako spoločnosť dokázali účinne chrániť ženy zažívajúce násilie a najmä, aby sme mu dokázali predchádzať. Venujme pani Andrei a ďalším obetiam násilia na ženách tichú spomienku,“ napísala Čaputová. Pozostalým vyjadrila úprimnú sústrasť.

Úkladná vražda sa stala 29. júna v ranných hodinách pri novej cyklotrase v záhradkárskej oblasti Lieskovec v Dubnici nad Váhom. Obeťou je 39-ročná A. B. z Novej Dubnice, ktorá na mieste podľahla početným sečným zraneniam. Páchateľa bezprostredne po čine zadržala polícia.

Viac k témam: Násilie na ženách, Vražda
Zdroj: SITA.sk – Prezidentka apeluje na občanov, aby konali v súvislosti s násilím na ženách © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií