fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prezidentka Čaputová má jasno, ako vyriešiť politickú krízu

Prezidentka svoje stanovisko poskytla priamo z Londýna, kde sa vyjadrila pre prítomné médiá.

Máte tip? napíšte nám mailom

5.5.2023 (SITA.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová má v momentálnej situácii vo svojich krokoch jasno. Verejne ich však bude komunikovať až po tom, ako o nich bude hovoriť s povereným premiérom Eduardom Hegerom (Demokrati) a predsedom parlamentu Borisom Kollárom (Sme rodina), a to čo najskôr po návrate z Londýna.

Prezidentka svoje stanovisko poskytla priamo z Londýna, kde sa vyjadrila pre prítomné médiá. Ako potvrdila, vo štvrtok 4. mája jej doručil žiadosť o odobratie poverenia minister pôdohospodárstva Samuel Vlčan. Neformálnou cestou jej dnes tento istý prejav vôle doručil aj minister zahraničných vecí Rastislav Káčer.

Prezidentka sa momentálne nachádza v Londýne, kde sa koná korunovácia Karola III. „Je to výnimočná udalosť, uskutočňuje sa po sedemdesiatich rokoch. Je to veľká udalosť diplomatického a protokolárneho významu, pretože sa tu stretnú štátnici, hlavy štátov a monarchovia z takmer všetkých krajín celého sveta,” uviedla Čaputová.

Viac k témam: Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, Minister životného prostredia SR, Politická kríza, Predčasné voľby na Slovensku 2023, Premiér Slovenskej republiky, Prezidentka SR, Úradnícka vláda
Zdroj: SITA.sk – Prezidentka Čaputová má jasno, ako vyriešiť politickú krízu © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Ktorá banka má najlepšie vzťahy s investormi a analytikmi? Výsledok vás prekvapí
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií