Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prezidentka Čaputová odsúdila teroristický útok v Moskve, Fico odovzdal ruskému veľvyslancovi prejavy solidarity

Teroristický útok na koncertnú sálu na okraji Moskvy si vyžiadal už 143 obetí.

23.3.2024 (SITA.sk) – Piatkový útok na civilné obyvateľstvo v Moskve je absolútne neakceptovateľným a odsúdeniahodným teroristickým činom. Na sociálnej sieti to zhodnotila prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Myslím na rodiny desiatok nevinných obetí a ich blízkych,“ dodala hlava štátu v reakcii na teroristický útok v koncertnej sále na západnom okraji Moskvy.

Premiér Robert Fico v sobotu ráno telefonoval s veľvyslancom Ruskej federácie v Slovenskej republike Igorom Bratčikovom o teroristickom útoku na okraji Moskvy. V mene celej slovenskej vlády mu odovzdal prejavy solidarity a úprimnej ľútosti.

Každá krajina na svete má povinnosť spolupracovať v boji proti terorizmu, nech jeho dôsledkami trpí ktokoľvek a v tomto duchu som ponúkol súčinnosť aj pánovi veľvyslancovi. Barbarské teroristické útoky s desiatkami až stovkami obetí zatrasú aj takými silnými a veľkými krajinami, akou Ruská federácia nepochybne je,“ uviedol Fico.

Piatkový teroristický útok v koncertnej sále Crocus City Hall v Krasnogorsku na západnom okraji Moskvy si vyžiadal už 143 obetí. Zatkli jedenásť ľudí, ako uvádza ruská štátna tlačová agentúra Tass, štyria zo zatknutých boli do útoku priamo zapojení. K útoku sa prihlásila teroristická organizácia Islamský štát (IS).

Viac k témam: Premiér Slovenskej republiky, Prezidentka SR, streľba v Moskve, Teroristický útok
Zdroj: SITA.sk – Prezidentka Čaputová odsúdila teroristický útok v Moskve, Fico odovzdal ruskému veľvyslancovi prejavy solidarity © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií