fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prezidentka Čaputová omilostila samoživiteľku s ťažko chorým synom, ktorú odsúdili za krádež na tri mesiace

Pri udeľovaní milosti sa prezidentka riadila Ústavou SR i Trestným poriadkom.

Máte tip? napíšte nám mailom

21.4.2023 (SITA.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová omilostila samoživiteľku s ťažko zdravotne postihnutým 7-ročným synom.

Učinila tak v záujme starostlivosti o maloleté dieťa, odsúdenej 36-ročnej žene bol trest odpustený s účinkom zahladenia, a teda dňom udelenia milosti sa na ňu nahliada, akoby nebola odsúdená.

Spôsobila škodu 29 eur

Informoval o tom hovorca prezidentky Martin Strižinec. Pri udeľovaní milosti sa prezidentka riadila Ústavou SR i Trestným poriadkom.

Žena bola podmienečne odsúdená za krádež potravín, pri ktorej spôsobila škodu 29 eur, na tri mesiace odňatia slobody, s odkladom a skúšobnou dobou jedného roka.

Dopustila sa priestupkov

Počas skúšobnej doby sa však dopustila niekoľkých, prevažne dopravných priestupkov a súd jej nariadil výkon trestu.

„Okrem uvedeného odsúdenia nebola v minulosti súdne trestaná, viedla bezúhonný život a pred narodením syna riadne pracovala, neskôr už len formou brigád. V súčasnosti nie je trestne stíhaná a jej prípadný nástup na výkon trestu odňatia slobody by mal veľmi nepriaznivý dopad na jej syna, ktorý je na ňu výrazne citovo naviazaný, navštevuje špeciálne školské zariadenie a jeho stav si vyžaduje aj občasné hospitalizácie a zvýšenú starostlivosť matky, ktorá je samoživiteľkou v zložitej finančnej a bytovej situácii,” uviedol Strižinec.

Prečítajte si tiež:
Poslanci Kuffovci majú na krku obvinenie, podľa Filipa je politicky vykonštruované

Viac k témam: prezidentská milosť, Udelenie milosti
Zdroj: SITA.sk – Prezidentka Čaputová omilostila samoživiteľku s ťažko chorým synom, ktorú odsúdili za krádež na tri mesiace © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií