Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prezidentka Čaputová stanovila termín ustanovujúcej schôdze parlamentu

Ustanovujúcu schôdzu parlamentu má zvolať hlava štátu do 30 dní odo dňa vyhlásenia výsledkov volieb.

20.10.2023 (SITA.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová v piatok stanovila termín ustanovujúcej schôdze Národnej rady SR na stredu 25. októbra o 10:00. Zároveň požiadala predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina) aby miesto, deň a hodinu konania ustanovujúcej schôdze oznámil novozvoleným poslankyniam a poslancom.

„Termín vymenovania vlády prezidentka stanoví až po doručení nového návrhu kandidáta no post ministra životného prostredia, aby mohla vymenovať novú vládu v kompletnom zložení,“ uviedol hovorca prezidentky Martin Strižinec.

Ustanovujúcu schôdzu parlamentu má zvolať hlava štátu do 30 dní odo dňa vyhlásenia výsledkov volieb. Na tejto schôdzi zložia zvolení poslanci sľub. Národná rada SR volí overovateľov, predsedu a podpredsedov parlamentu. Podľa koaličnej zmluvy patrí post šéfa parlamentu strane Hlas-SD, ktorá nominovala na túto funkciu svojho lídra Petra Pellegriniho. Zriadia sa aj parlamentné výbory a voliť sa budú ich predsedovia a ďalší členovia.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Prezidentka SR, Ustanovujúca schôdza
Zdroj: SITA.sk – Prezidentka Čaputová stanovila termín ustanovujúcej schôdze parlamentu © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií