fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prezidentka Čaputová zaslala Zelenskému sústrastný telegram a uistila ho, že Slovensko zostáva na strane Ukrajiny

Pri tragickej nehode helikoptéry pri meste Brovary zahynul aj ukrajinský minister vnútra Denys Anatolijovyč Monastyrskyj.

Máte tip? napíšte nám mailom

19.1.2023 (Webnoviny.sk) – V súvislosti s nehodou helikoptéry pri meste Brovary zaslala v stredu 18. januára prezidentka Zuzana Čaputová sústrastný telegram ukrajinskému prezidentovi Volodymyrovi Zelenskému.

Tragická nehoda helikoptéry si vyžiadala obete na životoch a zranených, zahynul pri nej aj ukrajinský minister vnútra Denys Anatolijovyč Monastyrskyj.

Ako informuje v tlačovej správe hovorca prezidentky Martin Strižinec, Zuzana Čaputová v telegrame vyjadrila úprimnú sústrasť v mene občanov Slovenskej republiky rodinám a blízkym obetí a zraneným zaželala skoré uzdravenie.

„V tejto tragickej chvíli by som Vás chcela uistiť, že Slovensko naďalej ostáva priateľom a podporovateľom Ukrajiny v jej spravodlivom boji pri obrane svojej vlasti,“ napísala v telegrame slovenská hlava štátu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Tragická havária vrtuľníka v meste Brovary (fotografie)

Viac k témam: Minister vnútra, Pád vrtuľníka, rusko-ukrajinský konflikt, Úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezidentka Čaputová zaslala Zelenskému sústrastný telegram a uistila ho, že Slovensko zostáva na strane Ukrajiny © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií