Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prezidentka odsúdila brutálny útok vo vlaku, Šutaj Eštok už situáciu rieši s policajným prezidentom

Minister vnútra požiadal dočasne povereného policajného prezidenta Rastislava Polakoviča o riešenie situácie. 

2.11.2023 (SITA.sk) – Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) o útoku vo vlaku komunikoval s dočasne povereným policajným prezidentom Rastislavom Polakovičom a požiadal ho o riešenie situácie. Uviedol to vo vyjadrení pre médiá po dnešnom zasadnutí brannobezpečnostného výboru.

Dodal, že bezpečnosť ľudí žijúcich na Slovensku je pre neho prioritou a situáciu, napríklad aj na vlakovej stanici v Bratislave, minister nepovažuje za úplne ideálnu.

„Budeme to určite riešiť tak, aby sa ľudia aj vo vlakoch cítili bezpečne, aby sa nebáli cestovať,“ avizuje šéf rezortu vnútra.

Prezidentka Zuzana Čaputová taktiež odsúdila útok na 22-ročnú študentku vo vlaku na Spiši a označila ho za smutný. „Som rada, že podľa správ z nemocnice je jej stav stabilizovaný,“ uviedla hlava štátu v reakcii na sociálnej sieti.

Čaputová tiež ocenila reakciu sprievodkyne, ktorá študentke poskytla prvú pomoc, ale aj spolucestujúcich z vlaku, ktorí napomohli zadržaniu útočníka. „Žiadne násilie nemôžeme v našej spoločnosti tolerovať a nemôžeme žiť ani v strachu o našich najbližších,“ zdôraznila prezidentka v statuse.

Viac k témam: Bodnutie, Krimi, Minister vnútra SR, Pobodanie ľudí, Pokus o vraždu, Policajný prezident, Prezidentka SR
Zdroj: SITA.sk – Prezidentka odsúdila brutálny útok vo vlaku, Šutaj Eštok už situáciu rieši s policajným prezidentom © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií