fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prezidentka Zuzana Čaputová sa vyjadrila k tragédií vo Vrútkach

Máte tip? napíšte nám mailom

Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa vyjadrila k incidentu, ktorý sa odohral na Spojenej škole na Ulici M. R. Štefánika vo Vrútkach.  Zraneným deťom, policajtom, učiteľom vyjadrila podporu.

,,Vyjadrujem úprimnú sústrasť rodine obete útoku a podporu všetkým zraneným deťom, učiteľkám a policajtom. Nerozumiem a nepoznám pozadie tohto šialeného útoku.Myslím na vás. Nech je v tejto chvíli naša solidarita s vami aj prejavom odmietnutia násilia v akejkoľvek podobe,” uviedla na sociálnej sieti.

Vyjadril sa aj premiér Igor Matovič. „Blázni medzi nami žijú a takýmto situáciám nedokážeme zabrániť, ale minister vnútra letí na miesto činu a pevne verím, že potom nás bude informovať podrobnejšie,” povedal Matovič.

https://www.facebook.com/obycajni.ludia.a.nezavisle.osobnosti/videos/631400337452750/?t=0

Tragédia vo Vrútkach

Motív hrozivého činu zatiaľ nie je známy, policajný prezident Milan Lučanský sa však vyjadril, že išlo o bývalého žiaka školy, na ktorej došlo k útoku. Útočníkom bol 22-ročný Martinčan. Po jeho útoku prišla o život jedna dospelá osoba. Informuje polícia na sociálnej sieti facebook.

Bývalý žiak školy, ktorý mal mať psychické problémy, mal vojsť najprv do školy kde rozbil sklenenú výplň. Mal pri sebe nôž, ktorý mal v tomto okamihu aj použiť a zástupcovi riaditeľky spôsobil fatálne zranenia.

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií