fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prežívame smútok a zúfalstvo, hovorí o Pelého zdravotnom stave jeho dcéra. Brazílska legenda je už mesiac v nemocnici

Už 82-ročný Edson Arantes do Nascimento je hospitalizovaný od 29. novembra a v ostatných dňoch sa mu zhoršil zdravotný stav v súvislosti s rakovinou hrubého čreva.

Máte tip? napíšte nám mailom

29.12.2022 (Webnoviny.sk) – Legendárny brazílsky futbalista Pelé už mesiac leží v Nemocnici Alberta Einsteina v Sao Paule a jedna z jeho dcér v stredu povedala, že rodina prežíva chvíle smútku a zúfalstva.

Už 82-ročný Edson Arantes do Nascimento je hospitalizovaný od 29. novembra a v ostatných dňoch sa mu zhoršil zdravotný stav v súvislosti s rakovinou hrubého čreva. Podľa lekárov rakovina pokročila a spôsobila Pelému problémy s obličkami a srdcom.

V ťažkých časoch stoja pri sebe

Tieto momenty je ťažké opísať. Niekedy je to veľa smútku a zúfalstva, v iných chvíľach sa zasa smejeme a spomíname na zábavné chvíle z minulosti,“ uviedla na Instagrame. V nemocnici sú pri Pelém aj ďalší rodinní príslušníci.

Toto všetko nás najviac naučilo, že sa musíme navzájom podporovať. Len tak to stojí za to. Všetci spolu,“ dodala.

Hospitalizovaný je už mesiac

Pelému v septembri 2021 odstránili nádor a odvtedy viackrát podstúpil chemoterapiu. Brazílsky denník Folha de Sao Paulo pred niekoľkými dňami prišiel so správou, že chemoterapia Pelému nezaberá a v nemocnici mu poskytujú paliatívnu liečbu. Jeho rodina to poprela.

Prečítajte si tiež:
Bombastické odhalenie? Pogba si mal na Mbappého najať šamana, hviezdneho Francúza údajne vydieral vlastný brat

Pelé doviedol reprezentáciu Brazílie k titulom majstrov sveta v rokoch 1958, 1962 a 1970 a stále je najlepším strelcom histórie brazílskeho národného tímu so 77 zásahmi v 92 dueloch. O prvenstvo sa však už delí s Neymarom, ktorý na majstrovstvách sveta v Katare vyrovnal jeho gólový zápis.

Viac k témam: Hospitalizácia, Rakovina hrubého čreva
Zdroj: Webnoviny.sk – Prežívame smútok a zúfalstvo, hovorí o Pelého zdravotnom stave jeho dcéra. Brazílska legenda je už mesiac v nemocnici © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií