Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pri Donovaloch sa postrelil hubár, na mieste zasahovali horskí záchranári a vrtuľník

Zranený si úraz dolnej končatiny spôsobil sám.

24.10.2023 (SITA.sk) – Horská záchranná služba (HZS) v utorok popoludní zasahovala pri náhodnom strelnom poranení 67-ročného hubára neďaleko Donovál.

Ako informuje HZS na svojom webe, zranený si úraz dolnej končatiny spôsobil sám. Z Oblastného strediska HZS Veľká Fatra boli terénnym vozidlom vyslaní na miesto záchranári a súbežne aj posádka Vrtuľníkovej záchrannej služby (VZZS).

„Horskí záchranári po príchode k zranenému mužovi zastavili krvácanie, následne pacienta vyšetrili a transportovali ho k vrtuľníku VZZS, kde si ho do starostlivosti prevzal lekár. Pacient bol letecky transportovaný do zdravotníckeho zariadenia,“ dodali horskí záchranári s tým, že zbraň si prevzali policajti.

Viac k témam: Donovaly, Horskí záchranári, Hubár, Postrelenie
Zdroj: SITA.sk – Pri Donovaloch sa postrelil hubár, na mieste zasahovali horskí záchranári a vrtuľník © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií