Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pri manipulácii so zbraňou strelil druhého muža do brucha

Incident sa stal v utorok 7. novembra popoludní v obci Sukov (okres Medzilaborce).

9.11.2023 (SITA.sk) – Trestnému stíhaniu za ublíženie na zdraví čelí muž, ktorý pri manipulácii so strelnou zbraňou postrelil iného muža. Ako informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, udalosť sa stala v utorok 7. novembra popoludní v obci Sukov (okres Medzilaborce).

Obvinený muž podľa Ligdayovej odložil nabitú strelnú zbraň na zadnú sedačku do auta. „Išlo o guľovnicu, ktorú mal v legálnej držbe,“ konkretizovala Ligdayová.

Neskôr zbraň z auta vyberal, pričom ju uchopil za pažbu a spúšť, v dôsledku čoho zbraň vystrelila. Projektil zasiahol druhého muža stojaceho nablízku do brucha.

„Muž pri manipulácii so zbraňou porušil dôležitú povinnosť uloženú mu podľa zákona o strelných zbraniach a strelive. Majiteľ zbrane je povinný prepravovať a používať zbraň len v stave, pri ktorom nie je strelivo v hlavni, v nábojovej komore hlavne či v zásobníku zbrane,“ upozornila policajná hovorkyňa.

Viac k témam: Krimi, Postrelený muž, Streľba
Zdroj: SITA.sk – Pri manipulácii so zbraňou strelil druhého muža do brucha © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií