Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pri masovej streľbe v Maine zomreli desiatky ľudí, páchateľ je na úteku (video)

Miestni obyvatelia zostali zamknutí vo svojich domovoch a v oblasti vo štvrtok zrušili vyučovanie v školách.

26.10.2023 (SITA.sk) – Najmenej 16 ľudí zomrelo v stredu večer pri masovej streľbe v americkom meste Lewiston v štáte Maine. Ozbrojenec strieľal v reštaurácii a v bowlingu a potom ušiel. Pátrajú po ňom stovky policajtov.

Miestni obyvatelia zostali zamknutí vo svojich domovoch a v oblasti vo štvrtok zrušili vyučovanie v školách.

Dvaja predstavitelia polície pre agentúru The Associated Press uviedli, že o život prišlo najmenej 16 ľudí, ale počet obetí ešte môže vzrásť. Komisár štátu Maine pre bezpečnosť verejnosti Michael Sauschuck však na tlačovej konferencii odmietol poskytnúť informáciu o počte obetí a povedal, že situácia je nejasná.

Polícia hľadá 40-ročného Roberta Carda, ktorý je inštruktorom streľby. Podľa dokumentu, ktorý distribuovali policajtom, sa konštatuje, že Card bol v lete tohto roka dva týždne hospitalizovaný v psychiatrickom zariadení.

Viac k témam: Krimi, masová streľba
Zdroj: SITA.sk – Pri masovej streľbe v Maine zomreli desiatky ľudí, páchateľ je na úteku (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií