Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pri výkopových prácach v Petržalke našli stovky kusov vojenskej munície (foto)

Na miesto prišli policajní pyrotechnici, ktorí potvrdili, že ide o muníciu z II. svetovej vojny.

5.3.2024 (SITA.sk) – Počas výkopových prác v blízkosti Betliarskej ulice v bratislavskej Petržalke našli v utorok popoludní väčšie množstvo vojenskej munície. Políciu o náleze informovali telefonátom na linku 158.

Na miesto prišli policajní pyrotechnici, ktorí podľa krajského hovorcu polície Michala Szeiffa potvrdili, že ide o muníciu z II. svetovej vojny, konkrétne protipechotnú mínu S-35.

„Nájdených bolo približne 400 kusov munície, ktorú policajti za dodržania prísnych bezpečnostných opatrení z miesta odviezli. Miesto nálezu policajti aj naďalej strážia, v hľadaní ďalších prípadných kusov sa bude pokračovať v stredu,“ informoval Szeiff.

Polícia v tejto súvislosti pripomína, že občania v prípade podobného nálezu nemajú s muníciou v žiadnom prípade manipulovať, ale majú ihneď informovať políciu. Následky neodbornej manipulácie s takýmito predmetmi by boli v prípade ich explózie fatálne.

Viac k témam: hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave, Nález, stará munícia
Zdroj: SITA.sk – Pri výkopových prácach v Petržalke našli stovky kusov vojenskej munície (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií