fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Príbeh chlapca, ktorého mama si našla iného a on ho teraz využíva. Poraďte mu, čo má robiť

Máte tip? napíšte nám mailom

Potrebujem sa vypísať a potrebujem nejaké rady lebo už neviem ako ďalej. Ide o to, že moja mama je rozvedená a našla si nejakého nového chlapa. Je s ním už asi rok. Lenže on je pre celu rodinu peklo. On mi strašne organizuje život a nedá pokoj. Sú prázdniny človek si má užiť ale on mi na každý deň naplánuje nejaký program. A stále mi vybavuje nejaké “neplatené brigády”. Napríklad k nejakému jeho kamošovi musím ísť s niečim pomáhať, alebo k jeho mame. A pritom ja tam nikoho nepoznám a doslova tam zavádzam.

Pracujem tam v 35 stupňoch. On mi vždy len nadáva, že on v mojom veku robil to isté. Lenže si neuvedomuje asi, že sme dnes o polstoročie ďalej alebo čo. Strašne sa do mňa stará. Každé ráno vstávam o 6:00 a premýšľam, že čo som dnes dostal za úlohu, čo mi naplánoval. Keď mu poviem, že hentam nejdem alebo, že hento nespravím, tak mi začne nadávať a zvyšovať hlas a vždy mi skočí do reči, pretože on argumentuje úplnými alebo úplnými absurditami. Vždy len povie, že to je trest za hento a toto. A že predsa nemusím celé prázdniny povaľovať a ani prstom nepohnúť.

A pritom od začiatku prázdnin som mal možno tak 2 dni voľno. Strašne sa do mňa stará. Ja sa ostrihám ako chcem a on mi začne nadávať. Za všetko mi nadáva. A keď sa bránim a dlho argumentujem (on potom vyzerá ako debil lebo on fakt nemá, čo povedať lebo ja mam pravdu tak argumentuje absolútne absurdity, ktoré ani nesúvisia s danou vecou) tak on na mňa fyzicky zaútočí. A vždy povie že, “Asi si dlho nedostal facku” keď ho upozorním na nejakú chybu. A stále má také reči, že deti by sa mali biť a tak.

Prečítajte si tiež:
Chráňte si svoje súkromie a týchto 13 vecí nedávajte na sociálne siete. V článku zistíte, prečo!

Celý je akoby prišiel zo stredoveku … Zajtra zase mu mám ísť s niečim pomôcť a on ma tam zase bude držať až do večera pretože on niečo pozerá v TV a chce to dopozerať (cca 4 hodiny). A ja tam zatiaľ môžem predsa pracovať v 35 štupňoch. A úplne najhoršie čo sa nedávno stalo. Ja posilňujem a začínajú sa celkom zviditeľňovať výsledky. Mám aj väčšiu silu. Lenže on sa bál, že by som mu mohol konkurovať a ubránil sa pred ním, tak on mi posilku ZAKÁZAL! Vyhovoril sa, že to má na mňa zlý vplyv. Ale je úplne jasné, že len nechce aby som sa pred ním ubránil. To akože, ja sa budem obmedzovať kvôli nemu? Nemôžem byť silnejší? Pretože on nie je? A chce ma biť? A čo sa týka mami tak tá je taká no….

Ona chce každému vyhovieť a vždy mi len povie “Obetuj sa a choď, však vieš aký je”. Lebo ona chce aby bol každý spokojní, len si neuvedomuje, že spokojní, nie je nikto iba On, my ostatní len držíme huby. A keď si napríklad niečo kúpi (pivá v plechovkách) tak mi to podá, že na ty to drž. A celý čas to držím. Keď mu poviem, že on si to kúpil, prečo to on neodnesie tak mi začne nadávať, že deti majú pomáhať a zase začne, že asi som dlho nedostal facku. Mám toho plné zuby. Nič z tých prázdnin nemám kvôli nemu. Dokonca odomňa ešte aj žobre peniaze! Na noviny a tak. Ako by som zarábal alebo čo. Lenže ja mu tiež vždy musím dať debil, pretože on by zase z toho spravil HALO a mama by “logicky” usúdila, že on má pravdu aj keď vie, že nemá. Mám toho už dosť. Poradťe mi čo mám robiť.

Prečítajte si tiež:
Vyzývajú Vietnamcov, aby skončili s konzumáciou domácich miláčikov

Ďakujem za každú serióznu radu. Daniel, 17. P.S: ďalšia vec, čo som zabudol napísať – mám 17 rokov a o rok som dospelý. To na absurdite jeho správania len pridáva…

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií