fbpx
Príbehy Harryho Pottera môžete prežiť na vlastnej koži. Na Slovensku sa nachádza…

Príbehy Harryho Pottera môžete prežiť na vlastnej koži. Na Slovensku sa nachádza…

O tom, že existujú viaceré tajomné izby kde lúštite rôzne hádanky a logické úlohy, ste už pravdepodobne počuli. Izby sa napríklad nesú v znamení filmových trhákov, hororových príbehov či fantastických situácií. Takáto Escape room je aj vo Vranove nad Topľou, a jej zameranie je doslova čarovné. Vitajte v izbe, venovanej najznámejšiemu čarodejníkovi.Príbehy Harryho Pottera už môžete zažiť na vlastnej koži!

My sme pre vás vyspovedali autorov tejto izby. Na fotke zľava doprava: Ján Kuba, Ľubomír Mondok a Jakub Antoš.

Autori (1)

 

Ľudia cestujú do Vranova za fenoménom Escape room, čo to je?

Escape room, v preklade z angličtiny „úniková izba“, je interaktívna hra, kde ste partia hráčov zavretí v kulisových priestoroch a vašou úlohou je dostať sa von v priebehu 70 minút. Volá sa to síce izba, ale spravidla ide o viacero miestností, cez ktoré postupujete hrou a odhaľujete tajomstvá až kým sa dostanete k finálnemu riešeniu celého príbehu.

https://www.youtube.com/watch?v=xnJsiaGqcbE

Prečo by mal človek navštíviť takzvanú escape room?

Človek to pochopí až keď to vyskúša. Je to neuveriteľné dobrodružstvo a zároveň jedinečný zážitok, ktorý inde človek nezažije. Svoju prvú izbu sme si vyskúšali presne pred rokom a potom sme postupne navštívili ďalšie. Keď to človek raz ochutná, chce viac. 🙂

Najviac tomu prepadli mladí ľudia, ktorí navštevujú takéto izby v rámci firemných tímbuildingov alebo partia kamarátov, ktorí v meste hľadajú skvelú zábavu. No nie je to len pre mladých. Veľmi si to obľúbili aj rodičia, ktorí chcú priniesť pre svoje deti zábavu a tiež utužiť vzťahy v rodine. Počas hry kolektívne spolupracujete a navzájom si pomáhate. Preto takáto hra posilňuje silné stránky nielen detí, ale aj dospelých. A najlepšia na tom je skutočnosť, že deti sa vzdelávajú formou hry.

Kde vznikol nápad?

Na začiatku bol sen. Sme dlhoroční kamaráti a obaja máme vysoké ciele. Jakubov sen bol „priniesť niečo nové do Vranova a zveľadiť toto mesto.“ Mojím snom bolo „otvoriť najlepšiu escape room na Slovensku“. Tak sme to spojili a vznikla izba Harryho Pottera, v ktorej sa práve nachádzame. Do tretice doplnil náš tím Ľubo, ktorý má na výstavbe tejto izby veľkú zásluhu.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Otec svojim dcéram, milovníčkam Harryho Pottera, vytvoril vernú kópiu Šikmej uličky. Ako vyzerá?

 Harry Potter

Prečo Vranov?

Z každej strany počúvame, že vo Vranove nie je veľa príležitostí na zábavu. Našim cieľom bolo priniesť do Vranova niečo výnimočné a zároveň ponúknuť niečo nové pre obyvateľov tohto krásneho mesta. No nezameriavame sa len na Vranov. Escape room je svetový fenomén a ak máte naozaj kvalitnú izbu, tak za vami prídu ľudia aj z diaľky. Dôkazom toho je aj fakt, že už máme záujemcov zo Žiliny, Bratislavy a dokonca aj z Českej Republiky.

 

Prečo Harry Potter?

Pôvodne sme mali vymyslenú vlastnú tému aj príbeh, no nakoniec sme sa rozhodli pre niečo známe, čo majú ľudia radi a Harry Potter bol jasná voľba. Spravili sme si prieskum a zistili sme, že escape room na štýl Harryho Pottera sa nachádza len na štyroch miestach vo svete (Los Angeles, Bukurešť, Riga, Singapúr). 29. februára však k nim pribudlo aj piate mesto, Vranov nad Topľou.

 

DSC00116

Akú máte víziu do budúcna?

Na Slovensku je cez 50 takýchto izieb, no na východe je to stále len v rozpuku, preto máme v pláne otvoriť ďalšiu izbu hneď ako to bude možné. Najkrajšie na tomto druhu priemyslu je to, že tu v podstate neexistuje konkurencia. Práve naopak, čím viac izieb, tým lepšia spolupráca, preto budeme veľmi radi, keď sa nájde niekto šikovný a ambiciózny, aby to s nami na východe rozbehol. Zatiaľ však na východe máme 3 takéto izby. Dve v Košiciach a jednu vo Vranove. Viac informácii nájdete na našom webe www.therooms.eu alebo takisto na našej facebookovej stránke.

Ak máte záujem prežiť tento jedinečný zážitok, volajte na telefónne číslo 0907 422 472, alebo sa s autormi spojte priamo na mailovej adrese vranov@therooms.eu.

Izba sa nachádza v meste Vranov nad Topľou, na ulici Boženy Nemcovej 2643.

[button color=”blue” size=”big” alignment=”none” rel=”follow” openin=”newwindow” url=”https://www.facebook.com/theroomseuvt/?fref=ts”]TheRooms na facebooku[/button]

 

 

 

Zdroj: therooms.eu

Google+ Linkedin