fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prichádza aplikácia, ktorá ti odporučí jedlo podľa tvojej aktuálnej nálady!

Máte tip? napíšte nám mailom

Nevieš sa rozhodnúť, aké jedlo si dáš? Nevadí!

Naše chute sú do značnej miery ovplyvňované našimi emóciami a náladou. Občas sa však nevieme rozhodnúť, čo si dáme. S tým je ale koniec!

Profesor Charles Spence z Oxfordskej univerzity v spolupráci s britskou donáškovou službou Just Eat a šéfkuchárom Ferranom Adrià vymysleli aplikáciu s názvom E-A-T (Emotion-Analysis-Technology), ktorá najprv analyzuje náladu používateľa a na základe výsledkov mu odporučí jedlo pripravené na mieru. Napríklad pri hneve odporučí konzumáciu horkej čokolády v kombinácii s orechmi, pretože tie obsahujú horčík, ktorý upokojuje.

unnamed-large_transusuing1gfunoq8rbusnk0hk1mdtumceh_nearsd702i

K správnej detekcii nálady používa aplikácia technológie rozpoznávania tváre. Analyzuje vrásky na čele, sklon pier a očí a mnoho ďalších aspektov. Podľa toho potom rozoznáva smútok, úzkosť, únavu, hnev, radosť a prekvapenie.

Profesor Spence vysvetľuje, že emócie ovplyvňujú to, ako vnímame chuť do jedla. Keď je človek smutný, jedlo mu nechutí tak dobre, ako keď je šťastný.

Zdroj: telegraph.co.uk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií