fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Príčinu havárie na vodovodnom potrubí v Bratislave naďalej vyšetrujú, zrejme zlyhalo prepojenie

Pri nehode uniklo veľké množstvo vody smerom na ulicu armádneho generála L. Svobodu, čo zapríčinilo dočasné uzavretie ulice pre cestnú dopravu a výluky MHD.

Máte tip? napíšte nám mailom

29.4.2023 (SITA.sk) – Počas napájania rekonštruovaného potrubia na veľké transportné potrubia pravdepodobne zlyhalo prepojenie.

Také sú predbežné odhady príčiny havárie, ktorá sa stala v rámci prác Bratislavskej vodárenskej spoločnosti na rekonštrukcii starého vodovodu na Žižkovej ulici v piatok 28. apríla okolo 12:00. Presnú príčinu poruchy určia v nasledujúcich dňoch.

Pri nehode uniklo veľké množstvo vody smerom na ulicu armádneho generála L. Svobodu, čo zapríčinilo dočasné uzavretie ulice pre cestnú dopravu a výluky MHD.

Bratislavská vodárenská spoločnosť bezodkladne odstavila prívod vody do poškodeného potrubia, čím zastavila ďalší únik vody a do niekoľkých hodín obnovila dodávku vody v postihnutej lokalite. Premávku na nábreží už obnovili v piatok večer.

„V súvislosti s odstraňovaním následkov tejto havárie bola vyhlásená mimoriadna situácia. Premávka na nábreží nie je aktuálne v ohrození, situácia sa však v nasledujúcich dňoch bude monitorovať a posudzovať sa bude aj stav svahu, ktorý priamo zasiahol únik vody,“ informovala hovorkyňa Bratislavy Dagmar Schmucková.

Viac k témam: vodovodné potrubie
Zdroj: SITA.sk – Príčinu havárie na vodovodnom potrubí v Bratislave naďalej vyšetrujú, zrejme zlyhalo prepojenie © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Niektorí sudcovia porušujú ľudské práva a svojimi rozhodnutiami kriminalizujú opozíciu, tvrdí Fico
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií