Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Priehradu Kachovku úmyselne poškodili Rusi, podľa Američanov to naznačujú dôkazy (video)

Inštitút pre štúdium vojny (ISW) sa vo svojej analýze odkázal na svoju predikciu z októbra 2022.

7.6.2023 (SITA.sk) – Americká nezisková organizácia Inštitút pre štúdium vojny (ISW) uviedla, že nemá definitívne vyhodnotenie zodpovednosti sa zničenie Kachovskej priehrady na juhu Ukrajiny.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Konštatovala však, že „bilancia dôkazov, úvah a rétoriky naznačuje, že priehradu úmyselne poškodili Rusi“. Informuje o tom web Kyiv Independent.

ISW vo svojej analýze z utorka odkázal na svoju predikciu z októbra 2022. Vtedy sa vyjadril, že ruské sily sa pravdepodobne pokúsia vyhodiť priehradu do vzduchu, aby kryli svoje stiahnutie“ a zabránili postupu ukrajinských síl.

Napriek ťažkostiam, ktoré zničenie priehrady spôsobilo, ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v utorok povedal, že to Ukrajine nezabráni oslobodiť Rusmi okupované územia.

Russian terrorists. The destruction of the Kakhovka hydroelectric power plant dam only confirms for the whole world that they must be expelled from every corner of Ukrainian land. Not a single meter should be left to them, because they use every meter for terror. It’s only… pic.twitter.com/ErBog1gRhH
— Володимир Зеленський (@ZelenskyyUa) June 6, 2023

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident, vodná nádrž Kachovka
Zdroj: SITA.sk – Priehradu Kachovku úmyselne poškodili Rusi, podľa Američanov to naznačujú dôkazy (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií