fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prieskum ukázal, aká by bola účasť na januárovom referende o zmene ústavy

Prieskum agentúry Polis Slovakia pre SITA.

Máte tip? napíšte nám mailom

6.12.2022 (Webnoviny.sk) – Na januárovom referende o zmene ústavy sa chce zúčastniť 49,7 percenta ľudí a naopak 38,9 percenta opýtaných je rozhodnutých sa na ňom nezúčastniť.

Vyplýva to z telefonického prieskumu agentúry Polis Slovakia na vzorke 1 058 ľudí starších ako 18 rokov pre agentúru SITA. Prieskum bol realizovaný od piatka 25. novembra do stredy 30. novembra.

Respondenti odpovedali na otázku: „Zúčastníte sa 21. januára 2023 na referende, v ktorom sa budete môcť
vyjadriť, či súhlasíte s tým, aby zmenou ústavy bolo možné skrátiť volebné obdobie referendom alebo uznesením Národnej rady SR?”

Zúčastníte sa 21. januára 2023 na referende , v ktorom sa budete môcť vyjadriť, či súhlasíte s tým, aby zmenou ústavy bolo možné skrátiť volebné obdobie referendom alebo uznesením Národnej rady SR?

Rozhodne áno
39,2 %

Skôr áno, ako nie
10,5 %

Áno
49,7 %

Skôr nie ako áno
9,9 %

Rozhodne nie
29 %

Nie
38,9 %

Neviem
11,4 %

Viac k témam: Referendum, Referendum o predčasných voľbách, Referendum o zmene ústavy
Zdroj: Webnoviny.sk – Prieskum ukázal, aká by bola účasť na januárovom referende o zmene ústavy © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Čaputová: Systém S-300 nie je útočná zbraň, pomôže znížiť počet civilných obetí na Ukrajine
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií