fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Príjemný a zdravý spôsob, ako sa zbavíte stresu počas spánku

Máte tip? napíšte nám mailom

Zdravie prúdi z lásky

Ste vystresovaní, trpíte depresiami, máte zlú náladu a vašim najlepším kamarátom je smútok? Vaša diagnóza je jasná: máte málo lásky.

Psychológovia sú toho názoru, že dvojice, ktoré sa pri zaspávaní a počas spánku k sebe túlia, majú menej problémov s psychickou pohodou a navodením šťastia. Páry, ktoré sa k sebe pri spaní túlia a objímajú, si vzájomne dodávajú pocit bezpečia a istoty. Je im dobre, pohodlne a teplo, panuje medzi nimi vzájomná dôvera a láska.
couple

Výskumníci z Pittsburgh University zistili, prečo je to tak.

Zaspávanie v objatí milovanej osoby znižuje hladinu kortizolu (hormón stresu) v krvi. Jeho zvýšená hladina môže človeku po čase privodiť choroby srdca, depresie a pocity úzkosti alebo až oslabenie imunitného systému. Práve kvôli spomínanému pocitu bezpečia, istoty a dôvery sa človeku do krvi dostáva hormón lásky – oxytocín, ktorý je pre naše zdravie veľmi priaznivý. Ako inak 😉 . Vyplavuje sa vtedy, keď je človek uvoľnený a šťastný, čo by sa od človeka zaspávajúceho v náručí svojho partnera dalo čakať. Hormón lásky napríklad tiež stimuluje imunitný systém a pomáha zlepšovať trávenie.

Prečítajte si tiež:
Príďte na Mini Módny Market a ulovte si už zajtra svoj unikátny kúsok od slovenských dizajnérok

Takže pokiaľ sa chcete zbaviť stresu, zaspávajte každú noc spolu, ako pár a nie každý zvlášť a v inom čase. Okrem toho, že budete šťastní, bude váš spánok zdravý 😉 . Tak čo zvolíš dnes večer? Tabletkové magnesium alebo spoločný spánok?

Zdroj: brightside.me Foto: instagram.com favim.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií