fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prímerie za ruských podmienok nezlepší situáciu Ukrajincov, tvrdí Baerbocková

Annalena Baerbocková nevidí nádej na ukončenie vojny na Ukrajine v blízkej budúcnosti.

Máte tip? napíšte nám mailom

18.12.2022 (Webnoviny.sk) – Nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbocková nevidí nádej na ukončenie vojny na Ukrajine v blízkej budúcnosti. Ako zároveň podľa webu spiegel.de zdôraznila, prímerie za ruských podmienok nezlepší situáciu Ukrajincov.

Prímerie za ruských podmienok

Baerbocková povedala, že nevidí žiadnu nádej na pozastavenie ruských nepriateľských voči Ukrajine, ani žiadne známky toho, že by sa Moskva chystala ustúpiť.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Poznamenala, že prímerie za podmienok Kremľa nepovažuje za riešenie, pretože by to „nezastavilo hrôzy pre ukrajinský ľud, ale skôr naopak”.

Vojnu nezačal nikto iný ako Putin

Politička podotkla, že najhoršie sú na tom ľudia na okupovaných územiach. „Každý deň žijú v strachu, že ich ruské okupačné vojská môžu uniesť, mučiť a zabiť,” povedala šéf nemeckej diplomacie.

Zároveň pripomenula, že na druhej strane frontovej línie sú problémy aj s prístupom k základným komunálnym službám a ľudia sú „odstrihnutí” od medzinárodnej humanitárnej pomoci. „Túto vojnu nezačal nikto iný ako Putin, a ak Putin bude chcieť, vojna sa môže skončiť aj zajtra,” poznamenala Baerbocková.

Prečítajte si tiež:
Halloweenska diskotéka v českých Slušoviciach skončila nešťastím, v tlačenici sa vážne zranilo niekoľko ľudí (foto)

Nemecký kancelár Olaf Scholz v sobotu povedal, že na ukončenie vojny sú potrebné rokovania s Kremľom, ale Putin by mal „ukončiť vojnu, stiahnuť vojakov, a tým vytvoriť príležitosť na vzájomné porozumenie”.

Viac k témam: Nemecký kancelár, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Prímerie za ruských podmienok nezlepší situáciu Ukrajincov, tvrdí Baerbocková © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií